7 lat vortalu dobreprogramy!

7 lat vortalu dobreprogramy!

Redakcja
07.12.2009 22:00, aktualizacja: 08.12.2009 03:11

Dziś vortal dobreprogramy obchodzi siódme urodziny. Dokładnie 7 lat temu, 7 grudnia 2002 roku o godzinie 14:13 pojawił się na łamach oficjalnie uruchomionego serwisu pierwszy news.

Ideą jaka od początku nam przyświecała było propagowanie legalnego oprogramowania, podczas selekcji oprogramowania publikowanego na łamach vortalu od początku próbowaliśmy zgromadzić takie zasoby aby każdy mógł legalnie wykorzystywać komputer, nawet w szerokim spektrum zastosowań, niezależnie od budżetu na oprogramowanie jakim dysponuje. Baza była więc budowana w ten sposób aby pojawiały się tylko najlepsze programy i to w szerokim zakresie licencyjnym.

Od samego początku rozwijany jest dział z aktualnościami, naszą ambicją w tym zakresie jest oferowanie Wam rzetelnych informacji na temat rynku oprogramowania, nowości i ciekawostek, a także informacji związanych polskim Internetem. Co oczywiste to jedynie podstawy funkcjonowania vortalu, poza tym proponujemy Wam szereg innych materiałów i atrakcji, których listę stale rozszerzamy i zamierzamy to robić na znacznie większą skalę.

Gdy serwis rozpoczynał swoją działalność nie wiedzieliśmy czy idee jakie nam przyświecały oraz nasza praca zachęci Internautów do odwiedzania i angażowania się w rozwój vortalu.

Początki były trudne, a przekroczenie w statystykach magicznej bariery 1000 wejść wydawało się wielkim wyzwaniem ;-) Dziś tworzymy wspólnie społeczność gromadzącą w miesiącu 5,3 mln tzw. unikalnych użytkowników (Absolute Unique Visitors, dane za Google Analytics, listopad 2009), a więc tyle co poważne państwo (dla porównania Słowacja liczy około 5,4 mln mieszkańców ;-) Ubiegłoroczny wynik - 4,7 mln porównywaliśmy do Norwegii, dwa lata temu do Litwy (3,8 mln) natomiast 3 lata temu do Łotwy (2,4 mln). Jaki kraj padnie w przyszłorocznych porównaniach nie wiemy, mamy jednak nadzieję, że spory :-) Dość jednak statystyk...

Dobiegający końca rok obfitował w wiele interesujących wydarzeń. Uruchomiliśmy nową wersję dobrychprogramów, opartą na zupełnie nowym silniku, wzbogaconą między innymi o zaczątki bazy oprogramowania dla platform Linux i Mac. Nowa wersja, która pojawiła się po długim okresie oczekiwania jest jeszcze, do końca roku, w fazie testów. Stale wprowadzamy zmiany i pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami - mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziecie mogli z powodzeniem skorzystać z wszystkich rozwiązań jakie zaplanowaliśmy.

W bieżącym roku zorganizowaliśmy HotZlot 2009 - trzeci już zlot czytelników. Do średniowiecznego Zamku Ryn na Mazurach zaadoptowanego na 4-gwiazdkowy hotel zjechaliśmy w sile 238 osób :-) Mimo, że raz pierwszy na zlocie nie prezentowaliśmy nowych dobrychprogramów ;-) było niezmiernie ciekawie. Można było posłuchać wielu interesujących ludzi, zobaczyć sporo nowoczesnego sprzętu, rozerwać się oraz zintegrować, co ciekawe po raz pierwszy każdy mógł publicznie podzielić się swymi doświadczeniami w ramach tzw. lightning talks, po raz pierwszy również Zlot funkcjonował w przedłużonej formule od piątku do poniedziałku.

Wiele się więc wydarzyło, jeszcze więcej wydarzy się w najbliższej przyszłości, a już dziś wydarzenie specjalne, bez którego jubileusz nie mógłby się obejść. Wielki urodzinowy konkurs z całą masą wspaniałych nagród. Jeśli Mikołaj się nie spisał, nic straconego. Czeka na Was 700 wspaniałych nagród. Zapraszamy do zabawy!

Serdecznie Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami. Dziękujemy Wam za zaufanie, konstruktywną krytykę, a także za wszystkie miłe słowa (któż tego nie lubi? ;-) Mamy nadzieję, że będziecie z nami przez kolejne lata!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)