73,7% firm nie planuje wdrożenia Windows 8

73,7% firm nie planuje wdrożenia Windows 8

05.11.2012 17:09

TechRepublic zbadał ponad 1200 firm i organizacji z całego świata aby sprawdzić, jakie są widoki na adopcję Widnows 8 w biurach. Wyniki (dostępne po rejestracji) z pewnością Microsoftu nie zadowolą, bo w końcu sektor biznesowy jest źródłem największych dochodów firmy z Redmond.

Windows 8 nie ma dobrej opinii w świecie firm i służbowych komputerów. Interfejs Modern jest jednym z głównych powodów niechęci. Coś, co dla użytkownika podążającego za nowinkami jest atrakcyjną zmianą i zapowiedzią rewolucji, dla działu IT oznacza potrzebę zorganizowania szkoleń dla współpracowników traktujących obecność Menu Start w lewym dolnym rogu ekranu na równi z obecnością tlenu w powietrzu. Ponadto Raport mówi, że 73,7% ankietowanych przedsiębiorstw nie ma w tej chwili w planie wdrażania Windows 8 na swoich komputerach. Co więcej, 23,8% ankietowanych twierdzi, że Widnows 8 na ścieżce aktualizacji z pewnością pominie, pozostali dopuszczają zmianę planów. Modern UI jest głównym powodem pozostania przy starszych systemach w 41,4% z wszystkich ankietowanych firm, ale ważną przyczyną jest też sprzęt — w wielu biurach nie ma potrzeby częstego wymieniania komputerów.

Obraz

Pewni tego, że w ciągu najbliższego roku przeprowadzą wdrożenie najnowszej wersji okienek, są pracownicy jedynie 10,7% firm. Kolejne 11% twierdzi, że ma to w planie, ale jeszcze nie ustalono terminów. Zainteresowanie więc jest niewielkie. Ciekawie przedstawia się za to poziom zadowolenia z obecnie używanych systemów. Najmniej chętni do przesiadki są obecni użytkownicy Windowsa XP — tylko 15,8% planuje w ogóle aktualizację do Windows 8. To mniej nawet niż firm używających obecnie systemów nie firmowanych przez Microsoft — spośród korzystających obecnie z Linuksa, OS X czy Chrome OS zdecydowanych na przesiadkę jest aż 21,6% przedsiębiorstw. Z Windows 7 na 8 przejdzie 29,7% pytanych, z Visty 50%. Najpopularniejszymi powodami dla aktualizacji są bezpieczeństwo i możliwość integracji z urządzeniami mobilnymi.

Dla porównania warto sięgnąć po podobny raport (PDF) firmy ScriptLogic z 2009 roku. Widnowsa 7 nie planowało wdrożyć 59,3% ankietowanych firm. Próbka wynosiła wtedy 1100 przedsiębiorstw.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)