9 aplikacji, które Google uznał za najlepsze w 2018 roku. Znasz wszystkie?

9 aplikacji, które Google uznał za najlepsze w 2018 roku. Znasz wszystkie?

08.05.2018 19:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konferencja Google I/O dla programistów już wystartowała. Jeszcze przed startem wydarzenia Google nagrodził autorów najlepszych, najciekawszych i najbardziej wpływowych aplikacji, które trafiły do Google Play. Nagrody zostały przyznane w 9 kategoriach.

W kategorii aplikacji pomagającej nam czuć się dobrze nagrodę otrzymał Simple Habit. To dobrze zaprojektowana aplikacja do szybkiej medytacji z przewodnikiem. W tworzeniu programów dla Simple habit wzięli udział różni nauczyciele, od specjalistów mindfulness pracujących w firmie Google po mnichów, którzy kształcili się w Indiach i Nepalu.

Simple Habit — 5 Minute Meditations for Busy People

W kategorii ułatwień dla niepełnosprawnych nagrodzona została aplikacja Be My Eyes – świetna pomoc dla osób niewidomych i niedowidzących. Jej ogromną zaletą jest to, że pomaga nam nie sztuczna inteligencja czy automat, ale żywy wolontariusz po drugiej stronie czatu wideo. Osoba niewidoma może pokazywać przedmioty, tekst lub otoczenie, a widzący wolontariusz opisze, co widzi. Aplikacja jest dostępna także w Polsce, ale póki co jest tu niewielu wolontariuszy.

Obraz

Za najlepszy wpływ na społeczeństwo w tym roku nagrodzona została aplikacja edukacyjna. Wydana przez prowadzącą fenomenalną działalność Khan Academy aplikacja o tej samej nazwie daje dostęp do setek tysięcy filmów edukacyjnych, interaktywnych kursów, wykładów i zadań. Z Khan Academy można samodzielnie pogłębiać wiedzę z praktycznie każdej dziedziny. Warto znać podstawy języka angielskiego, choć większość filmów ma polskie napisy lub mówiący po polsku głos syntezatora. Za tę skarbnicę wiedzy nie musimy płacić ani grosza.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Android jest bardzo popularną platformą do grania, nie dziwi więc, że wśród 9 kategorii 3 są powiązane z graniem. Na największą uwagę zasługuje najlepsza niezależna gra roku (zdaniem Google'a) – przygodówka Old Man's Journey. Gra prowadzi nas przez życie starszej osoby, razem z bagażem doświadczeń, niespełnionymi marzeniami i wyrzutami sumienia. Płakanie przy niej nie jest niczym niezwykłym. By w nią zagrać, trzeba w Google Play zostawić 23 złote.

Za najlepszą grą budującą społeczność, czyli zaprojektowaną by łączyć graczy, uznana została Episode. W zasadzie nie jest to typowa gra, ale lista kilkudziesięciu tysięcy interaktywnych opowieści, w których główną rolę może odegrać awatar gracza. Są tu historie kryminalne albo romantyczne, w których wybory mają wpływ na zakończenie i reakcje innych osób. Najważniejsze jest jednak to, że gracze mogą sami tworzyć opowieści i udostępniać je innym, dzięki czemu udało się zbudować sporą społeczność osób dzielących się wskazówkami.

THIS IS EPISODE!

Najbardziej przełomowa gra raczej nie zaskoczy – to popularna Empires & Puzzles, doceniona za całokształt – od projektu rozgrywki po wzrost popularności w Google Play (po części dzięki skutecznej kampanii reklamowej). Gra łączy kilka elementów z różnych światów. Bohaterowie w świecie fantasy walczą z potworami, awansują i rozwijają swoje zdolności podobnie jak w wielu RPG, ale za ataki i zdolności odpowiadają ruchy gracza w klasycznej układance „dopasuj trzy”. Między pojedynkami zaś gracz musi rozwijać swoją siedzibę, by zapewnić sobie zaplecze. Połączenie jest ciekawe, ale niestety na dłuższą metę nudne. Dla urozmaicenia w trybie PvP gracze mogą organizować najazdy na swoje siedziby. Można też zawrzeć sojusz i wspólnie spróbować powalić tytanów.

Empires & Puzzles Trailer - GP

Za bycie „wyjątkowym startupem” nagrodę otrzymali twórcy aplikacji Canva. To prosty w obsłudze, ale dość rozbudowany edytor grafiki, w którym można zarówno poprawić zdjęcia, jak i zaprojektować plakat czy zaproszenie. Canva świetnie sprawdza się przy tworzeniu materiałów marketingowych dla serwisów społecznościowych, co zagwarantowało jej sukces.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Canva to na pewno aplikacja dla rozwiniętych rynków żyjących promocją w Sieci, zaś za aplikację przygotowaną dla rynków rozwijających się nagrodę otrzymali twórcy Flipkarta – ogromnej platformy zakupowej dla rynku indyjskiego, wprowadzającej zachodnie marki na ten chłonny rynek. Aplikacja jest dostępna w Polsce i można się zarejestrować na platformie, ale Flipkart nie umożliwia wysyłki do naszego kraju. Można też zarejestrować się jako sprzedawca i skorzystać z usług logistycznych platformy.

Flipkart Fashion – International Brands at a Click!

W kategorii najlepszej aplikacji AR lub VR zasłużenie nagrodę otrzymała aplikacja edukacyjna BBC Earth Life in VR, dostępna dla Google Daydream. Aplikacja pozwala przenieść się do dalekich zakątków Ziemi i obserwować życie w zróżnicowanych podwodnych ekosystemach.

BBC Earth: Life in VR - California Coast | Launch Trailer | Google Daydream

Interaktywna wycieczka pozwala zapoznać się z relacjami między gatunkami i ich zwyczajami. Nie jest niestety dostępna w Polsce w sklepie Play, a szkoda.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)