Blog (12)
Komentarze (233)
Recenzje (0)
@ArdziejLegalnie z Adobe za ćwierć darmo

Legalnie z Adobe za ćwierć darmo

03.05.2011 21:51, aktualizacja: 09.12.2011 18:06

Intro

Na vortalu(wróć, już portalu) pojawił się news dotyczący nowej serii oprogramowania Adobe CS 5.5. Każdy element magicznego zestawu z San José ma ogromne możliwości, a co za tym idzie też i olbrzymią cenę. Zatem jest to idealny czas ten wpis, aby pokazać, że produkty Adobe wcale nie muszą być tak drogie.

384190

O jeny, ale drogo!

"Pioruńsko drogi" czy "Program dobry ale nie warty tych pieniędzy." Najpotężniejszy pakiet "Adobe Creative Suite 5 Master Collection" w wersji anglojęzycznej kosztuje ok. 13 tysięcy złotych, zaś wersja w naszym ojczystym języku ok. 2 tysiące mniej. Poza komfortem pracy, który daje nam interfejs w ojczystym języku, ulgę odczuje nasz portfel. Zawdzięczamy to nowej polityce Adobe, która ma na celu wyrównanie szans dla państw ze wschodu, z tymi zazwyczaj(chyba zawsze) bogatszymi z zachodu. Zatem "pioruńsko drogi" pakiet już możemy nabyć ok 15-20% taniej.

Niestety spora grupka ludzi uważa, że wydanie tak olbrzymiej kwoty jak na polskie warunki jest barbarzyństwem dla naszej "kasy". Bo to możliwości są małe(?!?!) czy na takie oprogramowanie stać tylko bogate firmy(Adobe, Google ?! tak !?) Biznes is biznes. Zainwestować trzeba jak w każdym biznesie. Jednakże dobry programista ActionScript(język programowania Adobe Flash - zawarty w pakiecie) w 2-3 miesiące może spłacić inwestycję, i już tylko zarabiać. No ale dobra, koniec. Co jak co ale "dobry biznes" to nie jest dzisiejszy(może następny) temat.

384194

Zatem, gdzie te oprogramowanie Adobe za ćwierć darmo?

Jak wspomniałem wcześniej nowa polityka Adobe, wspiera nasz kraj 15-20% zniżką dla polskojęzycznych wersji oprogramowania. Jednakże, ta okropna firma "która zamula Flash Playerem cały internet, oraz bojąca się HTML'a 5" poszła jeszcze o krok dalej. Wersje edukacyjne goszczą nie tylko u Adobe, w dzisiejszych czasach każda szanująca się firmy posiada to w standardzie. Ale, no właśnie ale. Zwykłych wersji EDU, przede wszystkim nie można wykorzystywać do celów komercyjnych oraz w licencji gości masa innych drobnych kruczków. Ale Zyskać do 80% możemy dzięki wersji dla uczniów i nauczycieli.

Wersja dla uczniów i nauczycieli

384198

Pakiet Adobe Creative Suite 5 Web Premium PL [Win] BOX - 1 628,32 zł z VAT Ile ? Tak "tylko" lekko ponad 1,5 tysiąca polskich złotych, zamiast ponad 6-7 tysięcy. A do uzyskania takiej zniżki wystarczy choćby zwykła legitymacja szkolna. Naprawdę gorąco zachęcam do korzystania z legalnego softu, szczególnie wtedy gdy jest tak możliwość, sporo z nas się uczy, czy to w szkole średniej czy studiuje na uczelniach wyższych a to właśnie w tym wieku najlepiej rozpocząć karierę zawodową, ba nawet na chcą pomóc(Adobe). Za 1,600 zł możemy nabyć legalnie pakiet, który otworzy nam furtkę do np. profesjonalnego freelancingu, i z pewnością szybko może się zwrócić. Najpiękniejsze w tej historii, jest fakt iż możemy używać tego oprogramowania w celach komercyjnych.

Outro

Myślę, że nie ma co się dalej rozpisywać. Informacja może nie najnowsza, ale sporo ludzi o tym nie wie, sporo narzeka, i sporo narzekać będzie, głównie ci którzy kupili wersję bez 80% zniżki, Ci "bojący się konkurencji gimnazjalistów i licealistów". Jak ktoś jest zainteresowany to zamieszczam poniżej informacje, oraz zachęcam do dyskusji w komentarzach. Na koniec czas na minkę ala DobreProgramy.pl ;-)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej lektury, namysłu i legalnego softu po zakupie :)

Więcej informacji/linków dla zainteresowanych

Link Link Link Link

Edit: Mini-poprawki

OprogramowanieInternetWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)