Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Mój biały black - czyli recenzja LG Swift Optimus Black White Edition (P970)

Strona główna@Banan Mój biały black - czyli recenzja LG Swift Optimus Black White Edition (P970)
08.04.2012 19:33

Dziś pragnę zaprezentować Wam recenzję mojego smartfona LG Swift Optimus Black White Edition (P970), którego mam od stycznia.

1. Specyfikacja techniczna

Komóreczka waży zaledwie 109 g, a jej wymiary to 122 x 64 x 9.2 mm dzięki temu dobrze leży w dłoni i nie ciąży w kieszeni. Wyposażona została w najjaśniejszy na rynku 4 calowy ekran NOVA o rozdzielczości 480 x 800, który mimo swojego blasku według producenta ma o połowę zmniejszyć zużycie baterii w porównaniu do zwykłego LCD. Optimus Black ma dwa aparaty, przedni o rozdzielczości 2 MP i tylni 5 MP natomiast zdjęcie ładnie oświetli nam lampa błyskowa. Oczywiście filmy nagrywa w HD =) Nie mogło również zabraknąć procesora o taktowaniu 1 GHz. Jego układ graficzny to PowerVR SGX530. Poza tym ma również WLAN w standardzie b/g/n i Wi-Fi Direct, które pozwala na przesyłanie plików bez punktu dostępowego na większe odległości niż bluetooth, które również ten telefon ma wbudowane. Natomiast ogniwo, które można tu zaleźć ma moc 1500 mAh. Jest też slot kart microSD do 32 GB. W telefonie wbudowane zostało 1 GB pamięci ROM i 512 MB pamięci RAM. O GPSie też nie mogli zapomnieć. Całość w dniu premiery chodziła na Androidzie 2.2.2 ale teraz jest aktualizacja do 2.3, a Ice Cream Sandwich ma pojawić się na Blacka już w drugiej połowie bieżącego roku. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę producenta.

2. Wygląd

92522
92523

Mój LG Black został wykonany z białego śliskiego plastiku, który można łatwo pobrudzić np. atramentem. Na szczęście również proste jest jego wyczyszczenie; wystarczy wacik i zmywacz do paznokci. Zaczynając od przedniej części - nad wyświetlaczem od strony lewej mamy umieszczone 3 czujniki: czujnik ruchu, czujnik zbliżeniowy i akcelerometr. Natomiast bliżej loga LG znajduje się kamerka, a nad nim jest ukryty głośniczek do rozmów. Pod ekranem mamy cztery przyciski dotykowe. Są to (od lewej do prawej) menu, home, powrót i szukaj. Tylni panel obudowy kryje głośniczek i aparat wraz z LEDem. LG bardzo dobrze umiejscowiło wejście minijack (na górnej części obudowy). Wraz z portem micro USB schowanym za zasuwką i przyciskiem blokady ekranu. Prawy bok telefonu nie został wyposażony przez producenta w żadne przyciski. Natomiast lewy ma długi przycisk głośności i przycisk gestów (G), o którym szerzej powiem w dalszej części recenzji. Pozostała nam jeszcze dolna część. Tam mamy tylko wycięcie potrzebne do łatwego zdejmowania tylnej klapki i dodatkowo możemy tam założyć smycz. No właśnie, żeby wyjąć kartę SIM albo microSD wystarczy ściągnąć tylną pokrywę. Bateria pozostaje na swoim miejscu co jest bardzo dobrym gestem ze strony producenta, bo nie trzeba wyłączać telefonu by wyciągnąć jedną z tych kart.

Przepraszam za słabą jakość ale tak to jest jak chce się nagrywać najlepszy sprzęt do nagrywania jaki mam =)

3. Aparat(y)

Jak w pierwszym punkcie wspomniałem LG Swift Optimus Black został wyposażony w dwa aparaty. Jeden z przodu, drugi z tyłu urządzenia. Tylny aparat robi zdjęcia 2592 x 1944 i nagrywa w HD. Natomiast przedni służy przede wszystkim do wideorozmów.

Jak to się stało? Mira zapytaj....
wiosenny kwiatuszek
chmurki ponad lasem
mech?
słonecznie
zimowo

Oczywiście ten zlepek scen nie może przedstawić dokładnie jakie mój Black nagrywa filmy. Ponieważ przeszło to również przez program do obróbki wideo i jakość mogła lekko ulec zmianie (patrz przy rzucaniu w ścianę pendrivem). Dlatego dorzucam jeszcze więcej wideo.

Filmik nie nagrany przeze mnie - bez obróbki wideo.

Filmik do Prima Aprilisowego podsumowania "Blogi na dobrychprogramach - Marzec (9)"

4. Bateria, a jasność ekranu

Tak jak już pisałem w moim poprzednim wpisie moja komórka chodzi na Android 2.3.4 V20 Zeus v3. Było kilka powodów, dla których zainstalowałem go zamiast oryginalnego. Jednym z nich było bardzo szybkie rozładowywanie się baterii. Na stockowym ROMie włączając internet tylko na przerwach komórka nie wytrzymywała nawet do końca lekcji. Natomiast Zeus znacznie to poprawił. Przez dwa dni testowałem baterię na maksymalnej i minimalnej jasności ekranu. Próbowałem też używać przez te dni telefonu przez podobny czas. Podczas testów Black miał cały czas włączony internet (głównie HSPA), synchronizację np. pogoda i komunikator GG.

Testy zacząłem o 7.19 rano.

maksymalna jasność
minimalna jasność

Już po minucie pracy na baterii widać jaki jest pobór energii przez wyświetlacz. Różnica to aż 20%.

maksymalna jasność
minimalna jasność

Po ponad 7 godzinach pracy na baterii i sporej aktywności (przyjmijmy, że aktywność była taka sama). Telefon na maksymalnej jasności wyładował się, natomiast na minimalnej jasności zachował jeszcze 40% baterii na dalszą pracę.

maksymalna jasność
minimalna jasność

5. Co nam daje klawisz gestów (G)?

LG chcąc wyróżnić swój produkt na tle konkurencji wyposażyło Blacka w rozszerzoną obsługę gestów i przycisk G - klawisz gestów. Najpierw opiszę kilka (przydatnych) gestów, które nie wymagają używania tego przycisku. Podczas odtwarzania muzyki wystarczy dwukrotnie puknąć w lewy/prawy bok telefonu, aby odtwarzać poprzednią/następną piosenkę. Tak samo działa zmiana obrazu w galerii na wcześniejszy lub kolejny. Żeby zatrzymać wideo lub wyciszyć dźwięk gdy ktoś do nas dzwoni wystarczy odwrócić telefon. Do budzika też to działa (wyłącza drzemkę). Teraz opiszę (ważniejsze) gesty z użyciem przycisku G. Żeby przewijać stronę internetową wystarczy przytrzymać G i nachylać telefon w tą stronę, w którą chcemy przewinąć witrynę. Chyba najczęściej używany przeze mnie gest w zimie. Gdy ktoś do nas dzwoni, a my jesteśmy w rękawiczkach wystarczy przytrzymać klawisz G i potrząsnąć telefonem. Połączenie zostanie odebrane =) Można też ustawić odrzucanie połączenia przyciskiem blokady. Potrząsając z G również możemy zakończyć rozmowę. Jeszcze jest kilka gestów. Często używam też przybliżania strony internetowej poprzez tylko kliknięcie klawisza G zamiast dwukrotnego tapnięcia. Oczywiście nikt nas nie zmusza do używania gestów ale często mogą się przydać. Ciekawe są miny przechodniów gdy coś nam w kieszeni dzwoni, wyciągamy, telepiemy i gadamy =P

To chyba na tyle

Wydaje mi się, że przedstawiłem ważniejsze, wyróżniające Blacka z tłumu funkcje. Zawsze można zrobić dodatkowy wpis gdybym o czymś więcej jeszcze sobie przypomniał =) Telefon polecam szczególnie osobom pracującym w pełnym słońcu - z uwagi na najjaśniejszy ekran na rynku. Blacka nie polecam osobom bojącym się zmienić oryginalny system z uwagi na szybko rozładowującą się baterię w Androidzie 2.2.2 na tym fonie (oby w ics było to poprawione). Dziękuję za przeczytanie dłuższego niż zwykle wpisu i pozdrawiam, Banan =)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)