Blog (105)
Komentarze (522)
Recenzje (0)
@deeponeWiFi w Samsung HMX-QF20

WiFi w Samsung HMX-QF20

08.01.2013 15:30

Długo zbierałem się do dokładniejszego sprawdzenia tej funkcji ale w końcu udało się tak jak chciałem (no prawie). Sama opcja WiFi w kamerze to dla większości będzie tylko bajer, tak też myślałem na początku. Zdanie jednak zmieniłem przy funkcji Automatycznej kopii zapasowej.

Zacznijmy jednak od połączenia kamery z siecią WiFi.

Przygotowanie karty pamięci

Tak, niestety na początek musimy przygotować kartę pamięci. Do samego połączenia z Picasą czy Facebookiem nie jest to konieczne ale do kopii zapasowych będzie potrzebne. Będziemy potrzebować czytnik kart pamięci - inaczej nie da rady. Na początek podłączamy kamerę do komputera i instalujemy oprogramowanie PCAutoBackup (Kamera po podłączeniu zamontuje nam oprócz karty pamięci dysk z aplikacjami - tam będzie potrzebna aplikacja).

Aplikacja "siedzi" w tray i generalnie nic nie robi - oczekuje na połączenie z kamery.

447533

Po zainstalowaniu programu (możemy zostawić kamerę podłączoną do USB) wkładamy kartę pamięci do komputera i uruchamiamy program. Program nie posiada dużo ustawień (i dobrze) gdzie konfigurujemy nazwę komputera i lokalizację zapisu danych z kamery. Po tej czynności po chwili otrzymamy komunikat, że dane do wykonywania kopii zostały zapisane na karcie pamięci. Jesteśmy jeden krok do przodu.

99897
99898

Generalnie na karcie pamięci zostanie utworzony katalog dlna_web_root a w nim odpowiedni plik o zawartości:

[code=]MacAddr=00:00:00:00:00:00 UDN=uuid:00000000-0000-0000-0000-000000000000 friendlyName=NIXIE WOLSupport=1 ServerFlag=1[/code]

447540

Oczywiście w miejscach zer będą normalne wartości. Jest parametr WOL - nie sprawdziłem czy kamera potrafi wybudzić PC gdy jest wyłączony ale "aktywny".

3.. 2.. 1..

Po konfiguracji karty pamięci czas na WiFi. Samo połączenie z siecią bezprzewodową nie jest skomplikowane. Po wejściu w menu np Automatycznej kopii zapasowej w lewym dolnym rogu mamy ikonę połączenia z sieciami bezprzewodowymi. Wybieramy ją i w tym momencie kamera będzie wyszukiwała sieci bezprzewodowe.

99900
99901

Po wybraniu sieci kamera spróbuje się połączyć z nią i zapyta przy okazji o hasło. Jeżeli wszystko się powiedzie, kamera będzie gotowa do pracy w sieci.

99902
99903

Opcja połączenia z WiFi jest też dostępna przy Udostępnianiu Społecznościowym - ale to inny temat będzie.

Automatyczne tworzenie kopii zapasowej

Funkcja ta powinna działać poprawnie bez żadnych problemów, jeżeli w poprawnie połączyliśmy się z naszą siecią i komputer też jest w tej samej sieci. Z menu wybieramy opcję Automatyczne tworzenie kopii zapasowych (jest na drugiej stronie).

447554

Pojawi się komunikat z opcją rozpoczęcia tworzenia kopii zapasowej, nazwą komputera, na który kopia zostanie wykonana (ten na którym wcześniej skonfigurowaliśmy kopie) Szkoda, że nie można skonfigurować więcej komputerów i wybierać je w tym menu - z pewnością by to pozwoliło na większą mobilność. Możemy zaznaczyć opcję wyłączenia komputera po wykonaniu kopii.

447556

Jak naciśniemy Potwierdź rozpocznie się kopiowanie plików.

99906
99907
447561

Po zakończonej operacji kamera rozpocznie proces "usypiania". Czyli wszystko może być w pełni automatyczne. Jeżeli zaznaczyliśmy wyłączenie komputera to ten także zostanie wyłączony.

447563

Słowo na koniec...

Albo i całe zdania... Generalnie często mamy pod ręką jakiegoś mądrofona (np tak jak ja Samsung Galaxy S), możemy być w zasięgu sieci publicznych lub innych i dzięki WiFi zawsze możemy opróżnić kartę pamięci. Tutaj oczywiście może trochę nad wyrost to piszę ponieważ w moim przypadku mam tylko (lub aż - zależy jak patrzeć) 1GB transferu w telefonie, co przy 8GB karcie daje brak możliwości zrzucenia jej w rozsądnym czasie ale zawsze można jakieś zdjęcie na szybko wysłać do Picasy czy tam na FB coś udostępnić (chociaż łatwiej to wykonać mądrofonem). Ale będąc w zasięgu np szybkiej sieci WiFi możemy spokojnie opróżnić kartę pamięć wysyłająć pliki na FB bądź

WiFi dobrze sprawdza się w sieci lokalnej (jeżeli nie zależy nam na czasie) ponieważ uruchamiamy kamerę, włączamy funkcję kopii i możemy robić swoje - nie szukamy kabla microusb. Akurat lubię takie rozwiązania technologii bezprzewodowych - coś jak Eye-Fi w kartach SD tylko tutaj realizuje to już urządzenie. Czas przesyłania zależy od siły sygnału WiFi i pewnie kilku innych czynników, jak dla mnie tempo jest odpowiednie. Wiadome jest, że najszybciej będzie przełożyć kartę pamięci do czytnika i zrzucić wszystko ale nie każdy tak lubi.

Brakuje mi tutaj jeszcze opcji dostępnej dla WiFi - automatyczne wysyłanie zdjęć/filmów zaraz po ich wykonaniu, przy zdjęciach może to mieć większy sens ze względu na zdecydowanie ich mniejszy rozmiar.

SprzętInternet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)