Blog (105)
Komentarze (522)
Recenzje (0)

Windows 8 - hasło "obrazkowe"

Strona główna@deeponeWindows 8 - hasło "obrazkowe"
28.09.2011 17:18

Kolejną pozycją, która może zaciekawić osoby chcące korzystać z udogodnień Windows 8 jest hasło obrazkowe (Picture password).

Funkcja w sumie rozsądne zastosowanie miałaby na ekranie dotykowym, dlatego jej cel podejrzewać to głównie tablety i podobne urządzenia.

Idea jest prosta, zastąpić wpisywanie hasła z klawiatury hasłem "dotykowym". Czyli na ekranie zamiast hasła wyświetla nam się obrazek (bez obrazka pewnie by się też dało, tylko czy bylibyśmy w stanie w miarę dobrze określić pozycję, którą należy dotknąć bez jakiegoś punktu odniesienia?) na którym klikamy (lub wykonujemy inne ruchy) miejsca, które wcześniej zdefiniowaliśmy aby odblokować/zalogować się do systemu.

W przypadku PC wg mnie średnio użyteczne jednak w przypadku tabletów może faktycznie przyśpieszyć zalogowanie do systemu.

Jak stworzyć takie hasło?

Wchodzimy w panel sterowania (control panel), zakładkę użytkownicy (users) i naciskamy przycisk "create a picture password".

395774

Wyszukujemy jakiś obrazek, zdjęcie czy co tam chcemy by się wyświetlało i ustalamy swoje gesty na tym obrazku, jakie chcemy wykonać aby odblokować komputer. Po stworzeniu gestów jest jeszcze ich weryfikacja - dowiemy się odrazu czy jesteśmy w stanie powtórzyć te same gesty.

395776

W ten sposób utworzyliśmy hasło obrazkowe. Funkcja ta jest jednak niedostępna w przypadku wyłączenia interfejsu Metro, ciekawe dlaczego takie ruchy zostały wykonane? Czyżby chcieli "zmusić" użytkowników do pracy z nowym interfejsem poprzez niektóre funkcje?

395778
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)