Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadekNowy gracz na rynku smartfonów - Acer

Nowy gracz na rynku smartfonów - Acer

16.02.2011 08:42, aktualizacja: 16.02.2011 13:54

Jak możemy przeczytać w angielskojęzycznym internetowym wydaniu PCWorld: Acer jako drugi największy na świecie producent komputerów ogłosił we wtorek premierę nowego smartphona, jest to kolejny krok tej firmy na rynku urządzeń mobilnych.

Tajwańska firma zaprezentowała model Acer Iconia Smart w tym tygodniu, na targach Mobile World Congress w Barcelonie, ten model ma 4,8-calowy ekran o o niespotykanej rozdzielczości 1024 x 480 pikseli (proporcje ekranu 21:9)*, idealny do przeglądania sieci Web, 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon i 8-mio Mega pikselowy aparat z LEDFLASH-em, ponadto będzie działał na systemie Android 2.3 , - podała spółka w komunikacie.

Przy pomocy tej serii smartfonów, oraz tańszych z serii Acer beTouch i bardziej stylowej serii Liquid, Acer chce uszczknąć odrobinę z toru, takich potentatów jak Apple, HTC i Nokia.

Jak powiedział Eddy Tseng - analityk SinoPac Securities w Taipej, firma Acer znana od 35 lat ale bardziej z produkcji notebooków, zakupiła w 2008 roku technologie produkcji urządzeń przenośnych od E-Ten Information Systems z Tajwanu. Acer nie zamierza tylko wystawiać swoich produktów na półkach salonów, chce sprzedać 5.000.000 telefonów w tym roku. "Ich sprzęt nie jest zły, ale w przeszłości brakowało mu "dobrego wizerunku"" powiedział Tseng. "Rynek jest chłonny więc Acer może podwoić lub potroić swoją sprzedaż." Jak twierdzi ten analityk - Acer za cel stawia sobie użyteczność smartfonów i cenę niższą od najlepszych marek.

W Barcelonie również, Acer wystawił swoje krzykliwe smartfony serii Liquidmini, które niedawno weszły do sprzedaży, a także E210 beTouch, których sprzedaż ma się rozpocząć w tym miesiącu. Co do innych produktów - Acer ma ogłosić w listopadzie szczegóły dotyczące kilku modeli tabletów.

Swoją drogą bardzo interesujące jest dążenie producentów do wejścia na rynek urządzeń mobilnych - czyżby nadchodził zmierzch notebooków?

Po Dell-u Acer, ciekawe kto jeszcze się pokusi i czy przyniesie to tak zapowiadany na ten rok olbrzymi spadek cen tych urządzeń.

*- oczywiście @talarek, miałeś rację - potwierdziłem - poprawiłem.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)