Blog (12)
Komentarze (48)
Recenzje (0)

SkyDrive - krótko i na temat

@duszek.mestreSkyDrive - krótko i na temat02.05.2012 00:19

Na wstępie wspomnę, że nie mam dużego porównania do pozostałych usług a co najwyżej z tego co czytałem itp. Jak dotąd korzysta(łe)m z Dropboxa.

SkyDrive - a co to?

Na począek moje krótkie wyjaśnienie dla tych, którzy nadal nie wiedzą co to jest SkyDrive (chociaż pewnie większość, która zagląda na bloga na DP jest w temacie - warto jednak wspomnieć dla tych pozostałych).

SkyDrive - jest to (nie zupełnie nowa - od 2008 r. w Polsce) usługa umożliwiająca przechowywanie, udostępnianie oraz edytowanie plików na serwerze. Takie niby nic a jednak ciekawostka. Możemy dzięki temu przechowywać (prawie) wszystkie swoje pliki na serwerze i mieć dostęp do nich z każdego urządzenia z dostępem do internetu.

Cechy SkyDrive:

  • Mamy aż 25GB (dla obecnych użytkowników - dla nowych 7GB) na nasze pliki dowolnego rodzaju!
  • Pojedynczy plik może mieć max 2GB (dlatego prawie wszystkie pliki)
  • Pliki są przechowywane dokładnie jak na komputerze - katalogi a w nich pliki, struktura drzewiasta znana nam z codziennego użytku
  • Edycja dokumentów - MS Word (rozszerzenia docx i odf), MS Excel, MS PowerPoint, MS OneNote (zaawansowany notatnik)
  • Podgląd plików: zdjęć, muzyk, wideo, dokumentów, pdf
  • Dedykowany program do synchronizacji plików dla systemów Windows oraz Windows Phone oraz MacOS - daje nam możliwość dostępu do naszego folderu na komputerze i synchronizacje wszystkich plików w tym folderze - czyli normalny katalog na komputerze, który zawsze jest aktualny na każdym komputerze
  • Dzięki powyższemu programikowi mamy również dostęp do wszystkich plików na każdym naszym komputerze o ile komputer on włączony (nie sprawdzałem ale chyba nie trzeba być nawet zalogowanemu - tak było w LiveMesh)
  • Możliwość rozszerzenia wielkości dysku: +20GB – 34,00 zł /rok; +50GB – 85,00 zł/ rok; +100GB 169,00 / rok.

Moja opinia

Nie będę wiele pisał, bo wiele nie trzeba. Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego wirtualnego dysku. Z kilku względów. Po pierwsze duza przestrzeń. Po drugie zawsze mam dostęp. Po trzecie - mogę udostępniać komu zechcę katalogi i pliki z opcją tylko do odczytu lub pełnej edycji. Po czwarte - synchronizuje moje notatki oraz dokumenty (i edytuje swoimi programami Office-owymi online - jest taka możliwość).

Jakie odczuwam braki? - brakuje mi takiej jednej drobnej rzeczy - możliwości udostępniania plików bezpośrednio z systemu Windows - w dropboxie oraz Windows Phone takie coś jest i tego mi brak. No i w sumie brak mi też drugiej ale już mniej - dostępu do katalogu grupy z poziomu programów - jest tylko możliwość przez przeglądarkę.

Po wiem tyle - warto spróbwać. Świetna usługa z której korzystam w sumie od 2009 roku a teraz przybrała bardzo dobrą formę - oby tak dalej! ;) Jak dla mnie to najlepsza dotychczas usługa.

InternetWindowsSerwery
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)