Blog (16)
Komentarze (470)
Recenzje (0)

Wydano GNOME 3.18

@hyoukaWydano GNOME 3.18
24.09.2015 14:01

[image=activities-overview]

Tak jak w tytule, prace nad GNOME idą pełną parą, oczywiście jak zwykle nowe ubuntu 15.10 domyślnie nie dostanie najnowszej wersji GNOME, ale bez obaw nadal będzie można je wgrać. Jest to kolejna już wersja GNOME wnosząca poprawki jak i nowe funkcje plus kilka nowych programów w wersji beta.

GNOME 3.18 w akcji. [youtube=https://youtu.be/xu0VSKvfNEI]

Co nowego: - Integracja Files z google drive, wystarczy dodać swoje konto google w ustawianiach Kont online a dysk będzie dostępny z boku w Files i będziemy go przeglądać jak zwykłe pliki na komputerze. -Przepisanie na nowo panelu bocznego menadżera plików.

566918

-Nowy wygląd kopiowania elementów.

566920

-Nowy wygląd wyszukiwania.

566922

-Dodano aplikację do aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

566924

Teoretycznie można przez niego zrobić update biosu komputera, więcej informacji tutaj FWUPD

-Nowy kalendarz

566927

-Automatyczna regulacja jasności ekranu gdy komputer posiada czujnik oświetlenia. Opcję można również wyłączyć w ustawieniach. -Nowa tablica znaków.

566929

-Ulepszenia programu Polari do obsługi irc, otrzymał integrację z serwisami do wklejania kodów/tekstu.

566931

-Ulepszenia programu Boxes, więcej informacji w widoku maszyn, lepsze ułożenie opcji, wymuszenie działania maszyny w tle, itd. -Ulepszenie obsługi gestów dotykowych, zaznaczanie, kopiowanie, wklejanie. -Poprawki przewijania, od teraz jest ono bardziej "prawdziwe". -Nowa aplikacja w fazie beta Zadania, proste funkcje do robienia i oznaczania listy zadań do wykonania.

566933

-Poprawki w ustawieniach przesyłania bluetooth, przeniesienie wszystkich opcji do jednego miejsca.

566935
566936

-Ekran nie będzie się już automatycznie blokował, podczas oglądania filmów w przeglądarce na pełnym ekranie. -GNOME Music wspiera scrobblowanie z Last.fm -Mapy pokazują kierunek i lokalizację. -Inne drobne poprawki stylistyczne w tym menu dialogowe, zamiany nazw plików, zmniejszenie rozmiaru menu profilu (to z prawego górnego rogu).

566938

-Poprawki dla ekranów dotykowych, lepsza obsługa gestów. -Ulepszenia domyślnej przeglądarki internetowej.

Linki i źródła.

Więcej informacji o wydaniu

Więcej informacji dla developerów

Informacje o wydaniu

PS. Pierwszy wpis, witam wszystkich, no kilka błędów może i jest, ale myślę, że się poprawię z czasem, a i nie jestem fanboyem GNOME, tylko użytkownikiem. Kwestia środowiska graficznego, aplikacji, systemu to kwestia gustu i potrzeb.

Linux
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)