Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Warto zagrać: Gears

Strona główna@KrogulecWarto zagrać: Gears
26.11.2011 23:37

Nie jestem zapalonym graczem. Już dawno przestałem grać na pececie, nie mam Xboksa czy Playstation, paradoksalnie lubię za to grać na smartfonie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to trochę bezsensowne — mały ekranik, gorsza grafika, gdzie tu „fun”? Jednak gry na smartfonach mają dwie przewagi: można grać kiedy się chce i gdzie się chce (bo telefon mamy przy sobie zawsze), a nawet topowe tytuły kosztują zwykle kilka złotych.

Jest jeszcze jeden plus — sterowanie. Powstają gry przy których dotykowy ekran nie jest wadą, a zaletą. Angry Birds nie stałoby kultowym tytułem gdyby operować trzeba było myszką, klawiaturą albo padem. To samo dotyczy się akcelerometru — gry wykorzystujące ten wynalazek przenoszą rozrywkę na nieznany do tej pory poziom. Dobrym przykładem tego o czym piszę jest Gears. Tytuł może być znany posiadaczom iPhone'ów czy iPadów bo zajmuje wysokie pozycje w App Storze. Dostępna jest też wersja dla Nokii N9.

398759

Gears to trójwymiarowa platformówka w której sterujemy metalową kulką zbierając punktowane trybiki. Sterować możemy na dwa sposoby: dotykając palcem ekranu (domyślnie) bądź przechylając telefon w odpowiednią stronę (opcja). Do przebycia jest 27 poziomów w trzech „światach”, wypełnionych korytarzami, platformami, obracającymi się kołami zębatymi i różnymi przeszkodami. Brzmi banalnie, jednak — ku zaskoczeniu — gra potrafi wciągnąć na długie dni ;)

Początek jest prosty — pierwszy, drugi, trzeci poziom lecą w okamgnieniu. Sukcesywnie rozgrywka staje się jednak coraz trudniejsza i ciężko przejść kolejne. Nawet jeżeli nam się w końcu uda to zabawa się nie kończy. Można zacząć od początku ze sterowaniem przy wykorzystywaniu akcelerometru, a to już prawdziwa sztuka! Całość pozytywnych wrażeń potęgują miła dla oka oprawa graficzna i przyjemna, pobrzmiewająca w tle muzyka. Co niemniej ważne, w wersji dla Nokii N9 gra kosztuje jedyne 3,69 zł (1/3 tego co dla iPhone'a).

Krótko mówiąc — warto zagrać!

Udostępnij:
Komentarze (5)