Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuPo godzinach - czyli gry na Androida cz VIII

Po godzinach - czyli gry na Androida cz VIII

03.02.2014 10:40

Coraz trudniej znaleźć ciekawą gierkę w Google Play, przewaga tych niesamowitych graficznie i w ogóle nie wciągających jest tak duża, że zastanawiam się nad stworzeniem bloga również o przydatnych aplikacjach na Andka.

Przeglądając zasoby w moim smartphonie natknąłem się na kilka gierek mniejszego pokroju, które równie dobrze wciągają jak niejedna dobrze rozbudowana gra na androida. W dzisiejszym bloogu chciałbym zająć się recenzją Pocket Mine.

Głównym zadaniem głównego bohatera jest tytułowe "kopanie" ,,, tym razem w ziemi. Nasz "górnik" wykopuje z ziemi przeróżne skały, które sprzedajemy po wykopaniu określonej dziury. Za pieniążki zgromadzone podczas kopania, wykupujemy lepszy sprzęt dla naszego górnika i kopiemy głębiej i głębiej. Wydaje się że gra nas niczym nowym nie zaskoczy, a tu niespodzianka. Do wyboru mamy także specjalne karty - fundowane za każdy nowy poziom, lub za zebranie rządka specjalnych skarbów (a'la gry na facebooku). Karty można wypoziomować, przez co ich statystyki wzrastają. Prócz waluty w postaci gotówki mamy też czerwone rubiny, które pełnią w grze rolę mikropłatności - dzięki nim możemy kupić inne postacie z różnymi przydatnymi statystykami czy poratować się dłuższym kopaniem.

501130

Ostatnio wyszła aktualizacja dodająca nam możliwość wytwarzania kart wspomagających kopanie, poprzez wyprzedaż wybranych przez nas artefaktów (np jak mamy ich za dużo). To bardzo dobre posunięcie, gdyż rozwijając karty możemy kopać głębiej i szybciej korzystając np z wybuchających skrzynek które usuwają znaczną część ziemi pod nami czy używając młota pneumatycznego do rozbicia kilku podziemnych chodników skalnych.

Z całego serca polecam tą gierkę gdyż potrafi nieźle wciągnąć - inaczej nie miałbym jej tyle czasu na komórce.

Jako dodatek, dla tych którzy szukają trudniejszych wyzwań polecam zainteresować się CastleMine.

501134

Jest to gra w stylu tower defence, gdzie bronimy zamku przed wychodzącymi z wnętrza ziemi stworami. Zabijając je, otrzymujemy fundusze do budowania nowych wież i unowocześniania ich. Gierka wyglądająca banalnie prosto, potrafi pokazać pazur - jest trudna i wymaga od nas strategicznego myślenia. W sam raz dla tych którzy są pewni siebie że "na pewno ją przejdą".

Pocket Mine w Skepie Google Play.

CastleMine w Sklpie Google Play.

GryTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)