Blog (750)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Projektor Optoma GT1080e zagościł w mieszkaniu. Przede mną miesiąc testów

@lordjahuProjektor Optoma GT1080e zagościł w mieszkaniu. Przede mną miesiąc testów
21.09.2017 18:41

Niecałe dwa dni temu kurier podrzucił mi do recenzji kolejną paczkę sprzętów. Tym razem wśród kilku zapowiadanych na profilu społecznościowym urządzeń, znalazł się projektor marki Optoma. Wybór padł na model GT1080e który został do mnie dostarczony bez "obiecanych " okularów 3D. Nawet się cieszę z tej decyzji, gdyż jako osoba nosząca już szkło na nosie, wolałbym nie dorzucać na niego dodatkowej warstwy.

Będzie na czym oglądać

Po zdjęciu folii zabezpieczającej pudełko, moim oczom ukazało się kartonowe opakowanie w którym na bank spoczywa tytułowy projektor. Po jego otworzeniu zauważyłem że jest on spakowany w gustowną torbę zabezpieczającą z dodatkowym uchwytem na ramię lub do przenoszenia "za ucho". Obok zlokalizowany został kabel zasilający oraz pilot sterujący.

631030

Po wyjęciu projektora z folii zabezpieczającej, pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, gdyż urządzenie jest wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Nie jest śliskie w dotyku, ma wystarczającą ilość złączy i nie jest takie ciężkie, jak myślałem. W kieszonce torby transportowej, znalazłem instrukcję obsługi w formie papierowej oraz elektronicznej i baterie do pilota.

Oj, będę grał w gry

Do czego konkretnie będę używał projektora, zapewne domyśli się każdy kto choćby odrobinę zna moje główne zainteresowania. Tak, mam zamiar sprawdzić jak poradzi on sobie w odtwarzaniu dynamicznych starć w grach komputerowych, w tym rozgrywek wieloosobowych w 144 Hz. Mam tez w planach kilka seansów filmowych za dnia oraz w nocy, by sprawdzić jak urządzenie radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych.

631034

Nie pozostawię bez echa też ważnych kwestii technicznych takich jak czas działania, ustawienia zaawansowane, regulacje kąta padania obrazu na ścianę oraz to jak wiele cali mogę uzyskać oddalając go od ekranu. Kilku audiofilów zapewne zapyta też o hałas jaki generuje .. ale to też mam w planie sprawdzić nie tyle w teorii, co w praktyce.

Pytanie do czytelnika

Kończąc ten wpis zapowiadający, kieruję do was drodzy czytelnicy - ostatnie z pytań. Czy macie jakieś specjalne życzenia bym ujął je w trakcie trwania testów? Nie mam na myśli testów wytrzymałościowych czy sprawdzenia jak projektor poradzi sobie pod wodą ... ale uważam że każdy zainteresowany, szczególnie osoby którym nie udało się otrzymać sprzętu do testów, byłyby zaciekawione pewnymi technicznymi kwestiami oraz rozwiązaniami.

No to do dzieła! Przede mną miesiąc grania na ścianie :)
No to do dzieła! Przede mną miesiąc grania na ścianie :)

PS: @wojtekadams - tak, Optoma GT1080e ogrzeje Twojego kota.

SprzętTelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)