Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)
@lucas__MeeGo - przegląd nowości

MeeGo - przegląd nowości

27.04.2011 17:12

Czym jest MeeGo nie będę się rozpisywał, wszyscy zainteresowani mogą się tego dowiedzieć tutaj. O MeeGo było swego czasu dosyć głośno po tym jak Nokia ogłosiła go jako następcę symbiana. Niestety wraz ze zmianą kierownictwa i zawarciu paktu z Microsoftem, cały system powrócił do fazy projektu rozwojowego. Nie mnie oceniać decyzję Noki o porzuceniu MeeGo na rzecz Windows Phone, jednak nie ulega wątpliwości, że miała ona dość istotny wpływ na na cały projekt. Po tym ruchu wiele osób postawiło krzyżyk na całym systemie. Jednak projekt open source, nie znika z dnia na dzień i trwa tak długo póki znajdują się osoby chcące go rozwijać.

MeeGo Tablet

Jakiś czas temu Intel zaprezentował wersję swojego sytemu operacyjnego na tablety

383623

Oficjalne Video. Więcej informacji oraz link gdzie można ściągnąć całość (wersja alfa) http://appdeveloper.intel.com/en-us/meego-sdk-suite

Nie trzeba było długo czekać na propozycje od innych producentów. Tutaj można obejrzeć wersję na tablecie Oaktrail

Nowi gracze

383627

Oprócz Intela do grona firm aktywnie wspierających rozwój MeeGo chcą dołączyć LG, Huawei, Panasonic. Producenci ci, są szczególnie zainteresowani wersją MeeGo na telefony komórkowe. Wydaje się mało prawdopodobne, aby wycofanie się Nokii z rozwoju MeeGo było taktyczną zagrywką umożliwiającą innym producentom zaangażowanie w rozwój systemu. Chociaż patrząc na ostanie posunięcia kierownictwa firmy, kto wie.

Więcej informacji: http://mynokiablog.com/2011/04/22/huawei-and-panasonic-to-join-meego/

Urządzenia typu IPTV

MeeGo od samego początku projektowane było z myślą o różnych zastosowaniach. Poniżej mamy video prezentujące działanie systemu na urządzeniu typu IPTV.

http://www.youtube.com/watch?v=-R6qR2_3-m0&feature=player_embedded

Bezpośrednia synchronizacja multimediów

MeeGo daje naprawdę szerokie możliwości, poniżej można obejrzeć demo, gdzie pokazana została możliwość przełączania się z telefonu komórkowego na telewizor a potem tablet.

http://www.youtube.com/watch?v=1uxK3tp9ZXI&feature=player_embedded

Opera mobile 11 dla MeeGo

383637

O łatwości z jaką tworzy się aplikacje dla MeeGo niech świadczy fakt, iż Opera wydała wersję swojej przeglądarki również dla tego systemu. Ponieważ MeeGo jest bardzo zbliżony do desktopowego Linuksa, praktycznie z miejsca ma dostęp do tysięcy aplikacji napisanych na tą platformę. Nie przeciągając zapraszam do obejrzenia video:

http://www.youtube.com/watch?v=zWq0_fowc8E&feature=player_embedded#at=...

Więcej informacji:

http://www.meegoexperts.com http://mynokiablog.com/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)