Blog (1)
Komentarze (40)
Recenzje (0)
@namekuProste aplikacje webowe

Proste aplikacje webowe

04.10.2011 22:27, aktualizacja: 09.10.2011 16:33

Te same aplikacje niezależnie od miejsca w którym przebywamy, systemu operacyjnego i dostępnych w danym miejscu możliwości... Potrzebujemy tylko dostępu do sieci, niezbyt wyszukanego komputera i którejś z popularnych przeglądarek internetowych. Przedstawiam proste aplikacje webowe, które znacznie ułatwiają mi życie.

Dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje... www.dosc.google.com czyli Google Docs, raczej znane wszystkim :) To pierwszy z brzegu przykład na całkiem rozbudowaną aplikację w przeglądarce. Ponadto Google Gears rozwiązuje problem braku dostępu do sieci.

396066

Podstawowe operacje graficzne... www.picnik.com Stworzony we flashu, prosty w obsłudze program. Wrzucamy swój plik i działamy - przytnij, zmień rozmiar, obróć, rozjaśnij, ściemnij, wyostrz... To wszystko w Picniku. Ponadto do wyboru nieco efektów, możliwość wsgtawienia tekstu, ramki itp.

...i nie tylko... www.pixlr.com Także flashowy edytor, stylizowany wyglądem na Photoshopa. Umożliwia naprawdę wiele, w tym pracę na warstwach. W języku polskim! Warto zaopatrzyć się np. w Mozilla Prism.

396069

Polecić mogę też Photoshop Express (wymaga rejestracji): www.photoshop.com/tools/overview

Konwertowanie na wszelkie sposoby... www.convertfiles.com Prosta strona umożliwia skonwertowanie niemal dowolnych plików na inne - dokumenty, prezentacje, pliki audio, filmy, obrazy... a nawet archiwa! Plik można wrzucić ze swojego dysku lub wkleić link. Działa innymi z YouTube'm!

Przycinanie mp3'ójki... www.mp3cut.net Wrzuć, przytnij suwakami, ściągnij. Nic prostszego!

396073

Skanery antywirusowe... www.mks.com.pl/skaner/ Po prostu. Można przeskanować swój komputer bez instalowania antywirusów. Podałem najpopularniejszy, ale jest całkiem niezły wybór w tym temacie. Do działania używa kontrolki ActiveX, a więc potrzebujemy Internet Explorera.

Cały pakiet aplikacji, również w HTML5... www.aviary.com który dodatkowo można umieścić we własnych aplikacjach.

A jakie aplikacje wy polecilibyście innym użytkownikom? Sam chętnie się zapoznam!

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)