Blog (37)
Komentarze (458)
Recenzje (1)

Gadżety rodem z Biedronki cz.3 Zestaw słuchawkowy

@pamixGadżety rodem z Biedronki cz.3 Zestaw słuchawkowy01.11.2011 15:00

Bardzo często słyszę tezę, że to samo co w tradycyjnym sklepie można również kupić w Internecie i to znacznie taniej. Czy ta teza jest słuszna ? I tak i nie. Aby była prawdziwa, na jej końcu powinna znaleźć się gwiazdka, a poniżej małym druczkiem powinno być napisane: „Nie dotyczy sklepów Biedronka”. Sprzęt, który przyczynił się do częściowego obalenia powyższej tezy to słuchawki renomowanej firmy – Phillips SHP 1900 . Zostały one zakupione przeze mnie około 2 miesięcy temu.

397394

Moim pierwszym spostrzeżeniem po wyjęciu słuchawek z kartonika to ich niska waga. Są one bardzo lekkie i komfortowo się je nosi. Zostały wykonane z całkiem dobrej jakości czarnego plastiku. Wyglądają one przez to elegancko. Ciekawy design jest uzupełnieniem pierwszego dobrego wrażenia. Producent zdecydował się na rozdwojony pałąk słuchawek. Wewnątrz jednego z nich znajduje się przewód łączący prawą i lewą słuchawkę. Żeby go zobaczyć nie trzeba ich rozbierać, bowiem został on przyklejony w drobnym zagłębieniu. Mocowanie tego elementu budzi jednak moje obawy. Wysoce prawdopodobne że ulegnie on odklejeniu. Słuchawki można dopasować do każdej wielkości głowy, gdyż posiadają regulowaną długość pałąka. Idealnie nadają się pod tym względem zarówno do słuchania muzyki przez dzieci jak i dorosłych. Na każdej ze słuchawek (prawa i lewa) znajduje się warstwa tłumiąca odgłosy otoczenia. Oprócz miękkiej gąbki tę warstwę tworzy imitująca skórę warstwa materiału. Wewnątrz każdej słuchawki znajdziemy głośniki neodymowe o 40 mm membranie. Ich pasmo przenoszenia to od 20 Hz do 20 kHz. Dźwięk wydobywający się z nich jest całkiem przyzwoity. Atutem tego zestawu jest według producenta kabel ze złączem mini-jack. Jest to standardowy kabel ale o długości aż 2 metrów. Informację o tym umieścił w bardzo widocznym miejscu na kartoniku. Złącze łączące słuchawki z dowolnym urządzeniem audio według informacji sklepu miało mieć lepszą niż standardowa jakość – miało być pozłacane. W tej klasie sprzętu okazało mi się to dziwne, ale stwierdziłem że jak wrócę do domu i rozpakuje to cacko blask końcówek mnie oślepi. Nie muszę mówić że nadal świetnie widzę, a końcówka kabla to standardowe złącze. Może jedyną różnicą jest logo producenta na końcówce.

Słuchawki w mniemaniu producenta służą do użytku domowego. Nie będę temu zaprzeczać. Nie zaspokoją potrzeb zawodowego DJ’a, ale dzięki wydobywającemu się z nich dźwięku o dobrej jakości przydadzą się do słuchania muzyki w zaciszu domowym. Za cenę 25 złotych (w Internecie najniższa cena produktu to 30 zł) otrzymujemy sprzęt o nowoczesnym designie i bardzo przyzwoitym współczynniku jakości dźwięku do ceny. Ja znalazłem tylko jedną wadę tego produktu (a może to tylko moja obawa, która nigdy nie będzie miała potwierdzenia). Słuchawki Phillips SHP 1900 są godne polecenia nawet za nieco wyższą cenę.

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)