Blog (141)
Komentarze (2.5k)
Recenzje (2)
@PangrysOkiem Pangrysa: IM+ w wersji Modern

Okiem Pangrysa: IM+ w wersji Modern

14.12.2012 20:43, aktualizacja: 14.12.2012 21:17

Całkiem niedawno odkryłem całkiem niezły multiplatformowy komunikator IM+. Tak, wiem, jest już jakiś czas na rynku, ale ja bliżej się z nim zaprzyjaźniłem dopiero, gdy pojawiła się długo wyczekiwana wersja na Windows Phone. IM+ naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył liczbą obsługiwanych protokołów: Facebook, Skype, MSN/Live Messenger, GTalk, Yahoo!, AIM/iChat, ICQ, Twitter, Jabber, Renren, VKontakte, Odnoklassniki.Ru, Mail.Ru Agent, Gadu-Gadu, MeinVZ, SINA Weibo, mig33, Fetion, Mamba and Yandex IM. Oczywiście mnie interesowały tylko Skype, GG oraz Jabber.

443366

Oryginalny klient GG na Windows Phone niestety ma jeszcze daleką drogę przed sobą by swobodnie można było go nazwać użytecznym. Co chwilę uświadczyłem dziwnych crashy, wyświetlał posty czasem z kilkugodzinnym opóźnieniem. Testowałem też komunikator Palringo, ale też jakoś nie wzbudził mojego zachwytu wręcz mnie odstręczał swoim wyglądem a i możliwości jakoś nie powalały. I wtedy pojawił się IM+, którego polubiłem niemal od razu. Nie bez znaczenia jest fakt, że program działa szybko i stabilnie. Nie udało mi się go ani razu scrashować, bezbłędnie obsługuje transfer np. obrazków, co dla klienta GG na Windows Phone już nie było takie proste :)

Ja mam podpięte tylko dwa konta ...
Ja mam podpięte tylko dwa konta ...
... ale można podpiąć ich więcej.
... ale można podpiąć ich więcej.

Po premierze Ósemki okazało się, że IM+ pojawił się również w Sklepie Windows w wersji Modern, więc postanowiłem się z nim zaprzyjaźnić również na desktopie. Okazuje się, że wersji Modern program prezentuje się świetnie, wszystko jest czytelne a obsługa jest naprawdę intuicyjna. Mam podpięte konto GG oraz Jabbera i wszystko bezbłędnie działa. Podczas pracy z klasycznymi aplikacjami desktopowymi, pojawiają się w górnym prawym rogu ekranu tylko powiadomienia o nowych wiadomościach. Nie spamuje zmianami statusów czy opisów.

443371

Jak dla mnie bardzo eleganckie rozwiązanie, które naprawdę przypadło mi do serca. Niestety, jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Tak popularny u nas komunikator WTW ma problemy z wyświetlaniem wiadomości wysłanych z IM+.

Tak wyglądała moja rozmowa z Liskiem z mojego punktu widzenia ...
Tak wyglądała moja rozmowa z Liskiem z mojego punktu widzenia ...
... a tak to widział Lisek.
... a tak to widział Lisek.

Szybkie śledztwo wykazało, że na kliencie GG, Gadu Gadu 10, AQQ czy Kadu, wyświetla poprawnie polskie znaki. Podobnie mobilne GG, IM+ na Androidzie, BB czy WP też poprawnie wyświetla polskie znaki diaktryczne. Pozostaje mieć nadzieję, że kolega Kaworu szybko się z tym upora :)

Niemniej, wracając do tematu, naprawdę gorąco polecam IM+ w wersji Modern, osobiście coraz rzadziej włączam Kadu. IM+ w wersji modern jest jak dla mnie, wart przetestowania.

Ja polecam bo mi ta aplikacja całkowicie wystarcza. I nie przeszkadza mi brak pewnych emotikonów.

443378

Ale pewnie dlatego, że pewnie się starzeję :D

Windows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)