Blog (13)
Komentarze (383)
Recenzje (0)

Jailbreak iOS 5.1.1 za pomocą Absinthe 2.0

@qbapJailbreak iOS 5.1.1 za pomocą Absinthe 2.028.05.2012 17:55

Czym jest jailbreak? W skrócie jailbreakowanie urządzeń takich jak iPad, iPhone czy Apple TV polega na instalacji w systemie iOS specjalnie spreparowanej wersji jądra, które usuwa ograniczenia jakie zostały nałożone użytkownikom przez firmę Apple. Jailbreaking pozwala użytkownikom systemu iOS m. in. ma pobieranie dodatkowych aplikacji, modów, gier, rozszerzeń i motywów, które nie zostały dopuszczone do oficjalnego sklepu App Store.

Niedawno pojawił się program Absinthe 2, który umożliwia nam dokonanie jailbreaka systemu iOS w najnowszej wersji 5.1.1 (tylko w tej wersji). Nikogo oczywiście nie mam zamiaru zachęcać do jailbreakowania systemów iOS. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, iż taka możliwość istnieje, a w sklepie App Store nie ma kilku świetnych aplikacji, które z pewnością cieszyłyby się ogromnym powodzeniem. Na szczęście powstało alternatywne repozytorium Cydia, w którym znajdziemy szereg ciekawych aplikacji tworzonych przez społeczność, której Apple chciało w pewien sposób podciąć skrzydła.

418776

Wykonanie jailbreak iOSa 5.1.1 za pomocą aplikacji Absinthe 2.0 jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać program, podłączyć urządzenie do komputera z systemem Windows, Mac OS lub Linux i kliknąć przycisk Jailbreak. Gdyby ta instrukcja była jednak zbyt skomplikowana zamieszczam poniżej sposób postępowania krok po kroku jak uwolnić swojego iPada 3, iPada 2, iPhona 4S, iPhona 4 czy Apple TV 2 ;)

Przed dokonaniem jailbreaka należy pamiętać, że robimy to na własną odpowiedzialność i możemy utracić gwarancję producenta.

Krok 0

Upewnij się, że masz zainstalowany w systemie program iTunes.

Krok 1

Pobierz program Absinthe 2.0 (Windows, Mac OS, Linux )

Krok 2

Rozpakuj archiwum ZIP - absinthe-win-2.0.2.zip

Krok 3

Uruchom plik absinthe-win-2.0.2.exe

Krok 4

Przejdź do katalogu absinthe-win-2.0.2 i uruchom plik absinthe.exe

Krok 5

Podłącz urządzenie do komputera i poczekaj aż zostanie wykryte przez aplikację Absinthe.

Krok 6

Kliknij przycisk Jailbreak i czekaj...

Krok 7

Gdy nasze urządzenie zostanie uruchomione ponownie, a operacja Jailbreak zostanie wykonana pomyślnie na jednym z naszych ekranów zobaczymy ikonkę programu Cydia. Oznacza to, że Jailbreak został wykonany pomyślnie, a my możemy przystąpić do konfiguracji naszego urządzenia.

Więcej informacji na temat aplikacji Absinthe znaleźć można na stronie greenpois0n.com.

Cała operacja jailbreaka trwa od kilku do kilkunastu minut. Użytkownik właściwe czeka na zakończenie całego procesu i nie musi w nim specjalnie uczestniczyć. Najważniejsze jest to by nie odłączać urządzenia od komputera w trakcie działania programu Absinthe jak również zadbać o to by bateria w naszym urządzeniu była odpowiednio naładowana. To właściwie na tyle. Do usłyszenia następnym razem ;)

OprogramowaniePoradnikiTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)