Blog (33)
Komentarze (28)
Recenzje (0)

6 aplikacji na Androida, o których nigdy nie słyszałeś, a które musisz mieć cz.2

@qdominik6 aplikacji na Androida, o których nigdy nie słyszałeś, a które musisz mieć cz.207.04.2011 23:40

Kontynuujemy poszukiwania małych aplikacji dla systemu Android, które mimo swojego rozmiaru nie muszą wstydzić się swojej funkcjonalności*.

Menadżer plików: File Expert (1,57 MB)

381923

Mimo niewielkiego rozmiaru aplikacja oferuje szereg opcji, dostepnych w zasięgu jednego tapniecia. Oprócz podstawowych operacji na plikach (kopiuj/wklej/przenieś/utwórz/zmień) pozwala tworzyć i otwierać ZIP-y, przeglądać pliki tekstowe, wyświetla miniaturki zdjęć, oraz tworzyć kopie zapasowe androidowych aplikacji. Dla zaawansowanych uzytkowników ciekawą funkcją jest też wbudowany serwer FTP/HTTP, umożiwiający dzielenie i udostepnianie plików bezpośrednio z komórki.W przeciwieństwie do innych menadżerów plików w podstawowej wersji nie ma reklam.

Komunikator: Palringo (1,64 MB)

381926

Prosty komunikator obsługujący GG, GTalk, Facebook Chat i inne. W porównaniu do konkurencyjnych programów, nie jest wybitnie pamięciożerny, jest prosty w obsłudze i co ważne dla polskich użytkowników obsługuje Gadu-Gadu. Jedna uwaga: program grzeszy czasem niestabilnością, ale mimo to warto: wreszcie nie trzeba logować się w kilku oknach przeglądarki, aby być w kontakcie ze znajomymi korzystającymi z różnych komunikatorów.

Zarządzanie WiFi: WiFinder (160 kB)

381929

O wbudowanej w Androida wyszukiwarce sieci WiFi można powiedzieć, że jest. Jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność tez jest, ale żle. Na szczęście jest WiFinder, który zajmując tylko 160kB pamięci wewnetrznej telefonu, wyświetli nam dostepne sieci bezprzewodowe i umozliwi połączenie z tą, która ma najsilniejszy sygnał.

Ech ten Android... Tyle aplikacji w Markecie, a tak mało miejsca w telefonie.

* Aplikacje testowane i działają na telefonie Samsung Galaxy Lite I5700 / Spica. Jeśli któraś z nich nie działa u Ciebie skontaktuj się z komentarzami do wpisu.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)