Blog (22)
Komentarze (129)
Recenzje (0)
@ramirez1Battlefield 3 Poradnik: Jak zdobywać szybko punkty

Battlefield 3 Poradnik: Jak zdobywać szybko punkty

10.12.2011 05:12, aktualizacja: 12.12.2011 08:01

[image=1]

Przed wami mini poradnik jak zarobić więcej punktów doświadczenia, pomagać drużynie, szybciej odblokować wszystkie te wspaniałe zabawki, które na was czekają w Battlefield 3. Podejrzewam, że większość z Was wie to wszystko tak pomyślałem, że może akurat komuś się przydać zwłaszcza tym, którzy mają styczność z grą z serii Battlefield 3 po raz pierwszy.

To będzie pierwszy wpis tego typu od jakiegoś czasu, zamierzam zrobić serię poradników. Zapraszam do lektury.

Wskazówka nr 1 - Gra zespołowa

400273

Gra z przyjaciółmi nie zawsze jest możliwa, przez co często jesteśmy zmuszeni po wejściu na serwer grać w drużynie z graczami, których nie znamy, oraz nie mamy kontaktu. Grając ze znajomymi, których znasz oraz z którymi masz możliwość komunikacji głosowej zobaczysz znaczny przyrost punktów grając wspólnie z nimi. Nasi przyjaciele są bardziej skłonni trzymać się w jednej paczce niż jakiś randomowo dobrany gracz do drużyny.

Dlaczego warto grać, jako zgrana drużyna? A dlatego, że oprócz dobrej zabawy ze znajomymi możemy liczyć na wspólne liczne bonusy działając razem. Asysta przyjaciół przy zabiciu wroga da nam 20 punktów, natomiast nasza pomoc w zabiciu wroga da nam 10 punktów a koledze 20. Dostaniemy też 10 punktów za to, że kolega z drużyny odrodzi się na nas.

Czemu warto grać zawsze składzie:). Może i są to małe premie, ale gdy zabijecie kilkunastu wrogów a jeszcze jak zrobicie kilka zabójstw pod rząd można uzyskać całkiem pokaźną ilość punktów. Do tego, gdy ekipa zgrana możemy jeszcze uzyskać baretkę na koniec rundy dla najlepszej drużyny oraz dodatkowe punkty za aktywność w rundzie.

Wskazówka nr 2 – Komunikacja

400278

Komunikacja ma kluczowe znaczenie w Battlefield, i nie ma lepszego sposobu, niż zestaw słuchawek z mikrofonem. Możemy komunikacje głosową ustanowić na dwa sposoby. Dzięki komunikacji głosowej jesteśmy w stanie zrobić więcej razem, jako drużyna wymieniając się na bieżąco informacjami.

Pierwszy sposób to stworzenie w Battlelogu Party/Grupy wybierając zakładkę w prawym dolnym rogu ekranu COM CENTER. Następnie zmieniamy w ustawieniach, w jaki sposób ma być aktywowany głos możemy wybrać pomiędzy przyciskiem a aktywacją głosową. Na sam koniec klikamy w znajomego na liście COM CENTER i przeciągamy go do naszego party/grupy. Sprawdzamy czy wszystko jest w porządku.

Drugi sposób to ściągnięcie i zainstalowanie komunikatora głosowego może to być Team Speak 3 lub Mumble. Wchodzimy sobie na jakiś serwer TS3 np. Nasz Battlefield 3 Polska, wchodzimy na któryś kanał, podajemy znajomym IP serwera oraz port, gdy dołączą do nas znajomi sprawdzamy czy wszystko gra.

Teraz pozostaje tylko i wyłącznie dostać się na pole walki.:). Pewnie zapytacie, co z PS3 i Xbox360 no niestety tam obowiązkowo trzeba posiadać headset lub słuchawkę, która obsługuje technologie bezprzewodową, bluetooth.

Jeżeli z jakichś powodów jednak nie możesz skorzystać z komunikacji głosowej pozostaje ci spotowanie wroga, używanie komend za pomocą Commo Rose poprzez przytrzymanie klawisza Q i najechanie myszką na odpowiednią komendę (PC), publiczny/drużynowy/zespołowy chat (PC) lub prywatne wiadomości (PS3, Xbox360).

Komunikacja głosowa pozwoli Ci zdobyć naprawdę sporą ilość punktów, niż jeżeli miał byś grać bez głosu i na dodatek z losowo dobranymi graczami. Posługując się tylko chatem lub Commo Rose.

Wskazówka nr. - 3 Pracuj klasą swojego żołnierza

400286

Przede wszystkim, kiedy jesteś przy wyborze klasy przed rozpoczęciem meczu, sprawdź klas swoje wyposażenie, jakie używasz.

Chcesz grać, jako żołnierz wsparcia (Support), ale jeden z graczy już gra, jako wsparcie, wybierając tą klasę żołnierza stracisz na możliwości zdobywania punktów za zaopatrywanie drużyny w amunicję. Graj klasą żołnierza, która nie jest wybrana, a jeżeli jest już po kilka takich samych klas wybierz tą, której jest najmniej.

Bądź elastyczny. Nie graj ciągle jedna klasą, zmieniaj klasy jak rękawiczki lub zależnie od sytuacji, gdy na mapie będą pojazdy oraz samoloty i śmigłowce. Wybierz klasę Technika lub Wsparcia, technik posiada w swoim arsenale wyrzutnie rakiet zwykłą, (RPG/SMAW – na czołgi i samochody idealna), wyrzutnie rakiet zdalnie naprowadzanych pocisków ( Javelin/Stinger/Igla), miny przeciwpancerne, które są bardzo skuteczne na pojazdy lądowe i narzędzie do naprawy.

Namierzaj Technikiem samoloty za pomocą wyrzutni zdalnie sterowanych pocisków, czasem będziesz potrzebował pomocy żołnierza wsparcia, gdy samolot lub śmigłowiec będzie posiadał flary zmuszony będziesz strzelać kilkakrotnie do niego.

Natomiast żołnierz wsparcia posiada ładunki wybuchowe C4,miny przeciw piechocie i moździerz, czasami jest problem z podejściem do pojazdu aby przylepić mu kawałek wybuchowej plasteliny. Naprawiaj uszkodzone pojazdy swojej drużyny za to również otrzymasz punkty. A jak już przylepisz i zdetonujesz to zainkasujesz nie małą sumkę punktów.

Używając min przeciw piechocie mając skrzynkę amunicji możesz załatwić wielu wrogów rozstawiając bardzo dużo min. Złośliwi powiedzą, że miny przeciw piechocie są złe, ale w końcu po coś są do twojej dyspozycji. Do obsługi moździerza wystarczy jedna osoba, ale wtedy strzelasz na oko, najlepiej, gdy kolega z drużyny mógłby Ci oznaczać cele do ostrzału.

Graj również Snajperem (Recon) posiada on marker laserowy SOFLAM do zaznaczania celów umożliwia zwiadowcy namierzanie celów dla lotnictwa. Działa automatycznie i będzie wyznaczać cele nawet bez udziału operatora.

Grając, jako Szturmowiec, rzucaj apteczki kolegom z drużyny oraz gdy posiadasz defibrylator przywracaj do życia swoich towarzyszy. Nie podnoś kolegi z drużyny, gdy będziecie pod ostrzałem nic dobrego z tego nigdy nie wynika. Nie zapominaj również zaznaczać wrogów są za to asysty.

Wskazówka nr. 4 – Zwalczaj

400296

Podstawowa mechanika gry Battlefield 3 jest możliwość powstrzymania wrogów, nie tylko pozwala na zabezpieczenie swoich znajomych, ale tez pozwala zamazać ekran przeciwnika - nie będzie zbyt dobrze widział pojawi mu się zakrwawiony ekran, zwalczanie przeciwnika pozwala nam zdobyć o wiele więcej punktów, zabijając kilku przeciwników pod rząd bez zginięcia otrzymamy również dodatkowe punkty lub asysty. Można za to zdobyć więcej punktów niż za standardową pomoc.

Każda klasa może osłabić wroga, ale jeśli biegają z lekkim karabinem maszynowym np. Grając, jako Support, upewnij się, że masz zamontowany tłumik wtedy wróg cię nie słyszy a ty liczysz pokaźną sumkę punktów.

Wskazówka nr. 5 – Zaznaczaj przeciwnika

400300

Twój wróg jest przed tobą w dosyć sporej odległości, co jest pierwszą rzeczą do wykonania? Jak odpowiedziałeś, że „strzelam” to nie zdobywasz punktów tak jak należy to robić w BF3 Spot ( Zaznaczanie) jest bardzo przydatne w Battlefield 3. Zaznaczenie pozwala nam wskazać kolegom z drużyny/zespołu aktualną pozycję przeciwnika.

Gdy widzisz wroga a jest zbyt daleko od Ciebie abyś mógł go łatwo lub w równej walce zabić wciśnij na klawiaturze klawisz Q a na padzie Select, nad postacią pojawi się mały pomarańczowy trójkącik, po pięciu sekundach pojawi się na mini mapie i oznaczony wróg będzie widoczny dla wszystkich.

Jeżeli ktoś go załatwi z twojego zespołu dostaniesz asystę i 10 punktów, a gdy zabije go kolega z twojej drużyny dostaniesz 20 punktów z asystą. Zaznaczając przeciwnika a następnie zabijając go samemu możesz liczyć na większą ilość punktów.

Wskazówka nr. 6 - Bądź punktem odrodzenia

400305

Przed rozpoczęciem rundy dołącz się do jakiejś drużyny lub stwórz taką ze znajomymi będą mogli się oni odrodzić na tobie gdzie kol wiek będziesz na mapie oszczędzając tym samym długą podróż z bazy do celu. Gdy któryś z twoich znajomych zginie będzie mógł się na tobie odrodzić a ty otrzymasz 10 punktów. Gdy odrodzi się na tobie znajomy aż 7 razy otrzymasz baretkę Odrodzeń za 200 punktów.

Będąc jedynym punktem odrodzenia na mapie wiąże się to z odpowiedzialnością, jak zostaniesz ostatnim żywym ze swojej drużyny nie leć na pałę w stronę przeciwnika i nie giń bez sensu przystań na chwilę i daj czas kolegom z drużyny, aby mogli się na tobie odrodzić, razem raźniej:) Grając snajperem rozkładaj mobilne punkty odrodzenia na mapie oszczędzi to długiej podróży wszystkim z twojego zespołu oraz zaowocuje na koniec rundy dodatkowymi punktami.

Wskazówka nr. 7 - Wydawaj rozkazy

400309

W Battlefield 3 jest dostępna dla graczy funkcja Lidera Zespołu (Squad Leader) gracz, który tworzy drużynę zostaje Liderem lub może nim zostać losowy gracz.

Wydając rozkaz poprzez wciśnięcie klikanie w klawisz Q będąc skierowanym w oznaczenie celu np. Każ atakować lub bronić stacji M-Com, punkty kontrolne, pojazdy wroga oraz samego wroga a zgarniesz po 30 dodatkowy punktów za wydawanie rozkazów. Oznaczaj wszystkie możliwe cele na mapie i kaź je atakować, wydawaj też rozkazy obrony. Szybko i łatwo prawda:)

Wskazówka nr. 8 – Uzbrajaj/Rozbrajaj, Przejmuj/Broń

400313

Przez te kilka dni zauważyłem bardzo śmieszną sytuacje w trybie gry Rush ( Szturm – teraz to się tak po polskiemu nazywa) nie, którzy gracze szukają dogodnej bezpiecznej pozycji, boją się atakować czy jak? Zwycięzcy liczą łupy, a przegrani pocieszają się na forum.

Ale jak i reszta zespołu naciska na obronę, gdy my atakujemy punkty wzrastają, za uzbrojenie stacji M-COM dostaniemy 50 punktów a za rozbrojenie 500 punktów, a jak zniszczymy stacje M-COM to otrzymamy aż 500 punktów. Przejęcie flagi to 200 punktów, neutralizacja flagi przeciwnika na punkcie kontrolnym to 150 punktów + 200 gdy przejmiemy. Punkty możemy zdobywać również zabijając przeciwników, gdy są w obrębie naszej flagi otrzymamy 50 punktów za obronę punktu.

Na zakończenie rundy otrzymamy różne baretki za ukończenie danej rundy dla przykładu za Rush dostaniemy 200 punktów, a gdy będziemy w zespole, który wygrał rundę otrzymamy aż 500 punktów to samo tyczy się trybu Conquest.

Do zobaczenia na polu walki oraz wielu wspólnych sukcesów podczas wspólnych działań.

Jak się Wam podobało?

GryPoradnikiHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)