Blog (17)
Komentarze (5.2k)
Recenzje (0)
@Scorpions.BZdobądź tapetę z ekranu blokady Windows 10

Zdobądź tapetę z ekranu blokady Windows 10

26.06.2016 14:31, aktualizacja: 11.07.2016 11:06

Microsoft wraz z Windows 8 wprowadził na desktopy ekran blokady, wzorowany na tym z mobilnych okienek. Według mnie, na desktopie jest on zbędny i jego jedyną zaletą są tapety. Nie, nie chodzi mi o możliwość ustawienia własnej, bo to można zrobić i na Pulpicie. Po wybraniu odpowiedniej opcji (domyślnie jest włączona w Windows 10), będziemy otrzymywać grafiki dostarczone przez Microsoft.

Przyznaję, że czasami trafi się świetna tapeta, którą chciałbym zachować na dłużej. Niestety, szybko ona znika z ekranu i zastępuje ją inne, często mniej ciekawe zdjęcia. Nie przepada ona jednak całkowicie, wciąż możemy ją znaleźć na dysku komputera. Przedstawię Wam banalną metodę na zdobycie tapety z ekranu blokady.

Wystarczy, że przejdziecie do odpowiedniej lokalizacji na dysku twardym:

C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Packages \Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy \LocalState\Assets
595622

Otworzy Wam się folder z plikami o nieznanym rozszerzeniu. Zniechęcające mogą być nazwy plików, ale bez obaw. Te pliki to zdjęcia z ekranu blokowania, dodajcie im w właściwościach rozszerzenie .jpg, a sami się przekonacie. Mam nadzieję, że pomogłem.

BTW, mógłby ktoś sprawdzić czy na Windows 8/8.1 też działa?

OprogramowaniePoradnikiWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)