Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Intuicyjny i prosty iPhone 4s

@Shaki81Intuicyjny i prosty iPhone 4s30.04.2012 13:40

Dlaczego ja nie mam smartphona Apple :(

Rzadko mam okazję korzystać z produktów Apple, sam ich nie kupuje, dlaczego? Prawdę powiedziawszy to nie wiem. Może trochę dlatego że cena mi nie odpowiada a może trochę, dlatego, że polityka jabłuszka jest jaka jest. No ale ja nie o tym.

Krótko o iPhone

Kilka dni temu miałem okazję sprawdzić iPhone'a 4s w akcji. Pierwsze wrażenie piorunujące. Spory wyświetlacz, do tego wyraźny i jasny, no poezja. Reakcja na dotyk rewelacyjna, no cud miód i orzeszki. System operacyjny naprawdę intuicyjny, dostęp do większości opcji po dwu- trzykrotnym tapnięciu. Po 10 minutach zabawy czułem się jakbym ten telefon miał od zawsze. Można by jeszcze długo wymieniać zalety tego urządzenia. Do tego jeszcze cena w promocji jednego z naszych operatorów nie była aż tak wielka. Nic tylko brać.

409786

A miało być tak pięknie

Dostałem zlecenie aby trzy sztuki takich telefonów podłączyć do WiFi. Prosta sprawa pomyślałem.OK. Internet od naszego kochanego dostawcy TP (czy tam Orange), Livebox 2.0, czyli jest WiFi. Trzy laptopy w domu, wszystkie podłączone przez WiFi. Wszystko działa sprawnie. Jak pisałem na początku znalezienie opcji w iPhone połączenia z WiFi odnalazłem bez problemu. Podłączyłem pierwszego iPhona, zadziałał bez problemów i... Internet przestał działać na laptopach. No super. Podłączyłem kolejnego iPhona, po wpisaniu klucza sieciowego zadziałał równie szybko. Z trzecim też nie było problemu.

Na laptopach jednak dostępu do Internetu nie było w dalszym ciągu. Na każdym laptopie Windows 7 zgłaszał brak dostępu do Internetu. Hm... rozłączyłem więc wszystkie 3 iPhone'y i o dziwo po restarcie laptopów Internet "pojawił się" na wszystkich 3. Podłączyłem więc pierwszego smartphona i zaś to samo - brak neta na lapkach. Co jest kurde. Sprawdziłem ustawienia Liveboxa, żadnych ograniczeń. Usunąłem hasło sieciowe i... Net zaczął działać na wszystkich 6 urządzeniach (i laptopy i smartphony). Bardziej niż dziwne. Założyłem nowy klucz sieciowy na sieć i wszystkie urządzenia działają. Co było przyczyną, że raz działał Windows a raz iOS nie mam pojęcia. A może to wina Liveboxa 2.0 Nie wiem.

Ku woli podsumowania

Nie jestem do końca przekonany czy to wina produktów Apple, ale fakt jest taki, że po prostej operacji podłączenia iPhone Internet zaczął szwankować na PC-tach. A miało to być urządzenie proste dla każdego użytkownika, bez względu na jego umiejętności.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Telefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)