Blog (3)
Komentarze (5)
Recenzje (0)

Przeglądarka która wyprzedziła wszystkie inne cz. 2

@SURViRPrzeglądarka która wyprzedziła wszystkie inne cz. 206.05.2012 14:00

Witajcie ponownie! W drugiej części opisu trochę zaprzyjaźnionej już ze mną przeglądarki Maxthon pokażę wam jak korzystać z wielu jej funkcji oraz przedstawie większość funkcji mobilnej wersji tejże przeglądarki.

Pesonalizacja profilu użytkownika

Wczoraj wieczorem zobaczyłem bardzo dziwną rzecz - Widzieliście kiedyś poziomy w przeglądarce. Nie martwcie się - Teraz możecie "expić" nawet w przeglądarce - Maxthon to umożliwia ... [image=levelsinwebbrowser] ... tak wiem - to może troche dziwić, ale to nie wszystko co was powali w tej przeglądarce - Szczególnie gdy będziecie kożystali z niej na codzień. Aby rozpocząć personalizację naszego profilu kikamy w lewym górnym rogu na nasz avatar po czym na nasz e-mail i klikamy edytuj profil - Według mnie to najlepsza opcja - Tam możecie dostosować dokładnie wszystko na temat swojego profilu. Nie będe tłumaczył jak to się robi bo to raczej jest oczywiste. Aby ustawić co ma być automatycznie synchronizowane z "Chmurą" przeglądarki kikamy znów na nasz profil tylko tym razem klikamy "Pokaż panel Użytkownika" tam klikamy zmień ustawienia po czym wybieramy co ma być synchronizowane, a co ma nie być. Po personalizacji konta możemy już raczej przejść do głównych funkcji przeglądarki.

Tryb czytania

Chodź wielu z was raczej z tego nie skożysta - Ale dla mnie ta funkcja jest bardzo przydatna. Jest to opcja pozwalająca usunąć wszystkie reklamy z tekstu i wydzielić sam tekst do przyjemnego dla oka okna... [image=readermode] ...Będzie to szczególnie przydatne dla osób posiadającyh komputery o niskiej mocy obliczeniowej, które z trudem radzą sobie z odtwarzaniem stron z zawartością flash (Reklamy).

Narzędzia deweloperskie

Na wstępie dostałem zapytanie właśnie o narzędzia developerskie. Oczywiście, przeglądarka je posiada - Wystarczy nacisnąć przycisk F12, po jego naciśnięciu ukaże nam się okno z nimi... [image=developtool] ... nie będę się rozpisywał na temat ich możliwości, ponieważ prawie każda przeglądarka je ma, a poza tym każdy kto je potrzebuje już prawdopodobnie wie jak ich używać.

Inne funkcje przeglądarki

Tutaj opiszę większość pozostałych funkcji przeglądarki - Niektóre są zupełnie nowe i w żadnej przeglądarce ich jeszcze nie ma - A nie które są już po prostu stare i oklepane.

Tłumaczenia tekstu na stronie

Tą akurat funkcję posiadają również inne przeglądarki, ale nie wszystkie i na tak rozbudowaną. Teraz każdy sobie pomyślał - Jakim cudem funkcja tłumaczenia może być rozbudowana? - A no właśnie może (Dla fanboyów - Tego nie ma też w chromie) Przeglądarka obsługuje zwykłe tłumaczenie - Wystarczy nacisnąć na logo tłumaczenia po prawej stronie u góry przeglądarki... [image=howtotranslate] ... wtedy jak już powiedziałem - Zostanie przetłumaczona cała strona. Ale to nie wszystko, ta przeglądarka obsługuje również tłumaczenie tylko zaznaczonego przez nas tekstu... [image=texttranslate]

Tryb nocny

Przeglądarka posiada tryb nocny - Umożliwia przeglądanie stron w nocy bez męczenia oka - wystarczy kliknąć w dwie strzałki w prawym górnym rogu oraz wybać nigt mode... [image=nightmod] ...faktycznie po przetestowaniu tej funkcji sprawuje ona się całkiem przyzwoicie.

Jak zmienić skórkę

Wystarczy, że klikniemy na koszulkę umieszczona w prawym górnym rogu okna. Wtedy ukaże nam się opcja smiany skórki w naszej przeglądarce... [image=skinchange]

Wersja mobilna

Ku mojemu zdziwieniu wersja mobilna również jest bardzo szybka i płynna. Interfejs oceńcie sami.

Logowanie na nasze konto

Po otwarciu naszej przeglądarki klikamy przycisk "menu" oraz wybieramy opcję "Konto"... [image=mobilelogin] ... oraz wpisujemy wszystkie potrzebne dane - Te same których używamy w wersji dla PC - Ukaże nam się okno z danymi naszego profilu (Nick, Avatar, Punkty, "Żetony?", możliwość edycji oraz synchornizacji)... [image=profilevie]

Funkcje "Ogólne"

Może pierwsze wrażenie wersji mobilnej jest nie co mieszane, ponieważ prezentuje się średnio i w wyglądzie wypada szaro, ale po glębszym użytkowaniu przekonałem się do niej. Strona startowa tej przeglądarki nie powala jakoś szczególnie - Ale czego chcieć od niej więcej, ważne jest to, że możemy sobię wszystko tutaj dopasować do naszych potrzeb... [image=mobilefirstscreen] ...

Ulubione - Oczywiście w chmurze

Po otwarciu zakładki z ulubionymi w mojej przeglądarce - Ku mojemu zdziwieniu nie było tam żadnej zakładki (Zwykle są tam strony developerów)... [image=mobilefavorites] ... Szybko dodałem przykładową stronę do ulubionych na moim komputerze... [image=savingfavorites] i zsynchronizowałem chmurę, oraz otwarłem ulubione w przeglądarce mobilnej i również przeprowadziłem synchronizację... [image=mobilefavorites2] ... oczywiście wszystko działa bez zarzutów.

Na koniec - Powiem, że przeglądarka raczej nie posiada szczególnych wad - Więcej o niej powiem wam za około tydzień gdy tylko bliżej się z nią zapoznam.

Pozdrawiam Daniel 'SURViR' Kawiorski.

OprogramowanieInternetTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)