Blog (59)
Komentarze (261)
Recenzje (1)
@tomekbZapraszamy na nowe forum!

Zapraszamy na nowe forum!

10.02.2017 16:32

Zapowiadaliśmy jakiś czas temu i słowa dotrzymaliśmy. Od mniej więcej tygodnia działa nasze nowe forum dyskusyjne oparte o nowoczesny silnik Discourse. Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie polecamy spróbować.

614887

Pierwszy kontakt z tą platformą może okazać się dość zaskakujący. Discourse prezentuje bowiem inne podejście do klasycznych for internetowych. Domyślny widok to nie tylko spis kategorii, ale i lista najświeższych wątków. Łatwo zorientować się, które wątki są jeszcze bez odpowiedzi, a w których toczą się gorące dyskusje oraz kto w nich dyskutuje. Brak jest staromodnych tabelek, na ekranie mieści się sporo informacji, a interfejs użytkownika zorientowany jest przede wszystkim na dyskusję - wszystkie inne elementy stanowią jej tło. Forum ma również aplikacje mobilne dla Androida i iOS'a.

Poszukujecie oprogramowania? Spytajcie, pewnie ktoś Wam pomoże. A może macie problem z oprogramowaniem?Ze sprzętem? Może zastanawiacie sie, jaki sprzęt wybrać? Bez względu na to, o czym chcecie porozmawiać, gdzieś znajdzie się odpowiednia kategoria i mnóstwo innych użytkowników, którzy kochają nowe technologie.

Dla tych, których to interesuje: nasz Discourse działa wewnątrz kilku kontenerów dockerowych (jeden obsługuje bazę PostgreSQL i cache Redis, drugi obsługuje serwer www, trzeci jest w gotowości...). Kontenery pracują na maszynach wirtualnych z systemem Ubuntu Server. Maszyny wirtualne z kolei pracują pod kontrolą klastra wielu serwerów z Hyper-V Server 2016.

OprogramowanieWindowsLinux
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)