Blog (7)
Komentarze (271)
Recenzje (0)

Vokoscreen – nagrywanie pulpitu na Linuksie

Strona główna@treuer25Vokoscreen – nagrywanie pulpitu na Linuksie
11.01.2015 10:07

Nagrywanie pulpitu na Linuksie nigdy nie było łatwą sprawą, to dlatego że programy tego typu na ten system były bardzo słabe, przeważnie coś nie działało tak jak powinno. A to dźwięk się nie nagrywał, gdzie indziej nagrany materiał klatkował itd. Na szczęście powstał nowy program, zwie się Vokoscreen. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i ma naprawdę sporo potrzebnych opcji podczas procesu nagrywania.

Opis Programu

Program w pierwszej zakładce z ikonką monitora ma dostępne następujące opcje:

541317

"Pełny Ekran" po zaznaczeniu tej opcji Vocoscreen będzie nagrywał cały obszar naszego pulpitu

bEELaNHH

"Okno" po wybraniu tej opcji będzie nagrywał obszar w oknie

"Obszar" po zaznaczeniu tej opcji będzie nagrywany wybrany przez nas obszar naszego pulpitu.

"Powiększenie" Obszar nagrywany będzie odpowiednio powiększony.

"Kamera" po zaznaczeniu tej opcji będziemy widzieć obraz z naszej kamerki, obraz z kamerki będzie także widoczny na naszym pulpicie.

bEELaNHN

Następną zakładką jest ta z ikonką mikrofonu tutaj wybieramy opcje za pomocą których nagrywany będzie nasz dźwięk. Za pomocą Pulse Audio możemy wybrać urządzenie które będzie nagrywać dźwięk. Głos także może być nagrywany za pomocą Alsy.

541324

Trzecia zakładka odpowiada za ustawienia nagrywania filmu tj. liczba klatek na sekundę z jaką ma być nagrywany film. Kodek jaki wybierzemy do nagrywania są dostępne dwa libx264 i mpeg4. Materiał możemy zapisywać w dwóch formatach avi i mkv. Dodatkowo jest dostępna opcja która pozwala nie nagrywać kursora na ekranie naszego pulpitu.

541326

Dostępne opcje w przed ostatniej zakładce odpowiadają za:

541328

"Ścieżka wideo" ta opcja pozwala wybrać miejsce na dysku gdzie ma być nagrywany plik wynikowy. "Odtwarzacz" tutaj wybieramy program jaki ma odtwarzać nasze nagrane filmy. "Zminimalizuj vokoscreen podczas nagrywania" ta opcja powoduje to że gdy naciśniemy "start" (rozpoczęcie nagrywania) program zostanie automatycznie zminimalizowany tzn. nie będzie widać okna programu na naszym pulpicie. "Show in systray" ta opcja odpowiada za wyświetlanie kontrolek programu w zasobniku systemowym, (przeważnie w rogach ekranu).

bEELaNHO

Ostatnia zakładka wyświetla linki do informacji o programie.

Pod obszarami dostępnych opcji mamy dostępne jeszcze przyciski do sterowania nagrywaniem a także do odtwarzania nagranego materiału.

541332

Możemy dzięki nim rozpocząć nagrywanie (przycisk Start), przerwać nagrywanie (przycisk Stop), zatrzymać nagrywanie (przycisk Pauza), odtworzyć nagrywany materiał (przycisk Odtwórz ) i wysłać nagrywany materiał (przycisk Wyślij).

Instalacja

Otwieramy terminal i wpisujemy:

bEELaNHP
sudo apt-get install vokoscreen

To by było na tyle jeśli chodzi o program vokoscreen mam nadzieje że pomogłem tym wpisem ludziom którzy szukali dobrego programu do nagrywania pulpitu.

Udostępnij:
bEELaNID