Blog (189)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (8)

Krótko o Smart Remote- Pilot TV w smartfonie

@xomo_plKrótko o Smart Remote- Pilot TV w smartfonie
05.10.2013 15:28

Wyczerpały się baterie w pilocie a jest środek nocy a chcemy coś obejrzeć z platformy smart tv? Zdarza się. Na szczęście jest na to pewne rozwiązanie- aplikacja na smartfon pozwalająca sterować telewizorem poprzez WiFi. Część smartfonów (między innymi hTC one czy niektóre modele Samsunga) mają jeszcze port podczerwieni, dzięki któremu smartfon może być już całkiem jak pilot ale jako, że nie są to zbyt popularne jeszcze rozwiązania dziś opiszę aplikację pozwalającą sterować telewizorem poprzez WiFi. Testowany telewizor to Samsung C650 (z platformą WEBTV- protoplastą smartTV) natomiast pilotami były tablet Samsung GT-P1010 oraz smartfon hTC Desire Z- oba na Androidach odpowiednio 2.2 i 2.3.x.

interfejs jest czytelny i ładny :)
interfejs jest czytelny i ładny :)

Dlaczego opisuję tylko Smart TV Remote?

Ponieważ ma bardzo dobre oceny w markecie i jako jedyna oferuje dostęp do wszystkich funkcji dostępnych na tradycyjnym pilocie.

Co jest potrzebne?

1. Smartfon z systemem android

2. telewizor Samsunga z obsługą sieci internet podłączony do tej samej sieci internet co smartfon.

Zalety i wady aplikacji

zalety:

+ aplikacja ma wszystkie funkcje pilota (przynajmniej dla mojego tv) dzięki czemu do obsługi tv nie potrzebujemy w ogóle pilota.

+ podświetlenie klawiszy :)

+ wygodny interfejs

+ mając kanały zapisane w tv możemy stworzyć sobie na pilocie fajną listę kanałów z nazwami tychże. Niestety nie skorzystamy z tego mając zewnętrzny dekoder

wady:

- do działania potrzebujemy aktywnego w smartfonie WiFi co wiąże się niewątpliwie z częstszym ładowaniem go.

- jeśli wyłączymy ekran smartfona z działającą aplikacją smart remote to po ponownym odblokowaniu smartfona część jej funkcji nie działa- konkretniej ta odpowiedzialna za część związaną z platformą web tv/smart tv. Nadal jednak działają "podstawowe funkcje" tj. regulacja głośności, ustawienie źródła itd. Bez restartu połączenia aplikacji z tv nie da się nic na to poradzić.

- smart remote nie włączy nam telewizora- nic dziwnego w końcu całość działa poprzez WiFi, które w tv uaktywnia się wraz z jego włączeniem. W przypadku aplikacji działających poprzez port podczerwieni ten problem nie występuje.

- aplikacja zasłania cały ekran smartfona co jest trochę upierdliwe na smartfonie- jak dostaniemy email czy sms musimy zamykać aplikację i dopiero możemy zobaczyć "co przyszło" Wystarczyłoby jakby górna belka była dostępna

Działanie aplikacji

Polecam obejrzeć filmik z YT (dostępny także w opisie aplikacji w sklepie Play z którego go "pożyczyłem"):

Aplikacja, mimo kilku wad jest świetna- działa całkiem dobrze. Osobiście korzystam z niej cały czas ostatnio ponieważ i tak działanie pilota kończy się często na włączeniu tv i przełączeniu źródła sygnału między dekoderem tv a PS3. Smartfon i tak mam zawsze koło siebie więc pilot zbędny. Od siebie dodam, że im większy mamy ekran w smartfonie tym jeszcze wygodniej się steruje telewizorem. Na 3.7" desireZ obsługa jest wprawdzie wygodna ale na 5" byłoby idealnie.

Podsumowanie- końcowa ocena aplikacji

Oczywiście, aplikacja nie dostanie ode mnie 10/10- wyjaśnienie tego znajdziecie w opisie jej wad. Ma jednak zalety, które przysłaniają część wad dlatego spokojnie przyznaję aplikacji ocenę 7.5/10 :)

SprzętOprogramowanieTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)