r   e   k   l   a   m   a
reklama

AIR i Flex 3 już dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe wprowadziła na rynek nowe produkty: Adobe AIR i Adobe Flex 3. Wraz z Flash Playerem stanowią one podstawę platformy technologicznej dla aplikacji RIA (Rich Internet Application).

AIR (Adobe Integrated Runtime) jest wieloplatformowym środowiskiem uruchomieniowym dla aplikacji RIA tworzonych za pomocą HTML, Ajax, Flash i Flex. Flex to bezpłatna platforma z otwartym dostępem do kodu źródłowego, umożliwiająca tworzenie interaktywnych aplikacji RIA.

Flex Builder 3 jest narzędziem do programowania opartym na Eclipse, które przyspiesza opracowywanie aplikacji Flex oraz poszerza możliwości wdrażania aplikacji RIA na platformie Adobe AIR. Zawiera nowe narzędzia do testowania, w tym do tworzenia profilu pamięci i wydajności oraz do zintegrowanego wykonywania automatycznych testów funkcjonalnych.

Warto zaznaczyć, że część oprogramowania AIR, m.in. mechanizm HTML Webkit, maszyna wirtualna Tamarin ActionScript i lokalny mechanizm bazodanowy SQLite, jest oparta na otwartym dostępie do kodu źródłowego.

Pojawienie się Platformy Adobe AIR i Flex3 to jedna z najważniejszych premier tego roku - mówi Tadeusz Chełkowski, dyrektor techniczny w polskim biurze Adobe. Jesteśmy przekonani, że produkty te stanowią wyjątkową wartość techniczną i zainteresują wszystkich developerów szukających sposobów prezentowania treści w zupełnie nowy, interaktywny sposób.

Adobe AIR i Adobe AIR SDK w wersji angielskiej, do systemów operacyjnych Windows i Macintosh, są już dostępne do bezpłatnego pobrania. W przyszłości oczekuje się udostępnienia wersji do systemu Linux oraz w innych językach.

Linia produktów Adobe Flex 3 jest obecnie dostępna w języku angielskim i japońskim, w wersjach do systemów operacyjnych Windows i Macintosh. Adobe Flex Builder 3 do systemu Linux jest dostępny bezpłatnie do pobrania w wersji beta z serwisu Adobe Labs.

Cena wersji Standard w USA wynosi 249 USD, a wersji Professional 699 USD. Flex Builder Professional (w 60 dniowej wersji testowej) oraz Flex 3 SDK pobrać można ze strony projektu. Polskie ceny nie są jeszcze znane.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii