Windows 10 Redstone 3: kompilacja 16179 już z throttlingiem

Windows 10 Redstone 3: kompilacja 16179 już z throttlingiem

Windows 10 Redstone 3: kompilacja 16179 już z throttlingiem
Oskar Ziomek
19.04.2017 22:07

Do Insiderów, należących do grona odbiorców Fast ring, trafia właśnie kolejna kompilacja systemu Windows 10, oznaczona numerem 16179. To już trzeci build Redstone 3. Główne nowości to Power Throttling oraz automatycznie tworzenie punktów przywracania podczas korzystania z maszyny wirtualnej, co pozwoli później przywrócić ją do stanu sprzed wystąpienia ewentualnych błędów.

Przypomnijmy pokrótce, że Power Throttling to funkcja dynamicznie zarządzająca zasobami, która zdolna jest ograniczyć do nich dostęp dla niektórych aplikacji, by zmniejszyć zużycie energii. Więcej na ten temat przeczytać możecie w naszej wczorajszej publikacji.

Nie są to jednak jedyne zmiany. W najnowszej kompilacji nie zabrakło także mniej ważnych poprawek błędów, w tym powodujących kłopoty z renderowaniem obrazu w konfiguracji wielomonitorowej z wykorzystaniem urządzeń Surface, czy niepoprawnie wyświetlanej ikony lokalizacji w Centrum Akcji. Zadbano także o odpowiednią obsługę wyjątku, który prowadził do zielonego ekranu śmierci podczas korzystania z programów wykorzystujących mostek dla aplikacji klasycznych.

Co nikogo nie powinno dziwić, wciąż jednak daleko jest do ideału, na co wskazywać może lista znanych błędów, a wśród nich niepoprawne komunikaty Windows Update, trudności z otwieraniem Defendera z poziomu ikony na pasku zadań, niekonsekwentne przesuwanie trybu programisty w Edge'u na pierwszy plan (jeśli był już wcześniej uruchomiony) i nie tylko.

Jak zwykle w takich sytuacjach, przed instalacją warto rozważyć, czy ewentualne kłopoty wynikające ze znanych błędów, nie będą większą przeszkodą, niż korzyści płynące z nowych funkcji w danej kompilacji, jednak z drugiej strony jest to dylemat, który każdy Insider ma już pewnie za sobą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)