AMD otwiera kod do obsługi kart ATI R600/700

Strona główna Aktualności

O autorze

Już od pewnego czasu środowisko Open Source oczekiwało od AMD udostępnienia dokumentacji oraz kodu dotyczącego akceleracji 3D w kartach graficznych serii R600, by otwarte oprogramowanie mogło w pełni wykorzystać nowe układy. Zajęło to trochę czasu, niemniej stało się - AMD udostępnił właśnie niezbędny kod wraz z obszernymi komentarzami, który pozwoli tworzyć otwarte oprogramowanie wspierające akcelerację 3D w kartach ATI R600 oraz R700, łącznie z całą najnowszą linią Radeonów HD serii 4xxx.

Udostępniony kod to program demonstracyjny wysyłający do warstwy sprzętowej odpowiednie komendy oraz aktualizacje sterownika RadeonHD i Direct Rendering Managera. AMD planuje udostępnić także w najbliższych tygodniach obszerną dokumentację dotyczącą programowania wspomnianych jednostek GPU. Szczegółowe informacje o tym, co doprowadziło do tego kroku oraz co dokładnie oznacza on dla środowiska Open Source znaleźć można w anglojęzycznym artykule w serwisie Phoronix.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie