AMD zdradza plany dotyczące kart graficznych aż do 2018 roku

AMD zdradza plany dotyczące kart graficznych aż do 2018 roku

AMD zdradza plany dotyczące kart graficznych aż do 2018 roku
15.03.2016 19:49

Podczas Game Developers Conference firma AMD przedstawiła swoje plany związane z przyszłością kart graficznych. Pokazana została mapa z rozwojem architektury aż do 2018 roku.

Na mapie drogowej AMD ukazującej wzrost wydajności, pierwszą pozycję zajmuje obecna architektura. Następna należy do Radeonów o nazwie kodowej Polaris. Będą to karty graficzne wykonane w procesie litograficznym 14 nm FinFET. Mają one przynieść nawet 2,5-krotną większą wydajność na wat w porównaniu z aktualnymi układami produkowanymi w 28-nanometrach.

Obraz

Na architekturę Vega, czyli (prawdopodobnie) następcę Polaris nie będziemy musieli długo czekać. Karty Polaris mają pojawić się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, prawdopodobnie w połowie tego roku. Natomiast układy Vega powinniśmy zobaczyć jeszcze pod koniec tego roku lub na początku 2017 roku. Niestety nie zostały podana żadne szczegółowe dane, ale dowiedzieliśmy się, że zostaną wykorzystane warstwowe pamięci HBM2. W Polaris mają być wykorzystane pamięci GDDR5X, pojawią się spekulacje, że także pierwsza generacja HBM. Warto zwrócić uwagę, że tak krótki czas pomiędzy tymi architekturami sugeruje, że Vega może nie być bezpośrednim następcą Polarisa, a raczej architekturą przeznaczoną dla najmocniejszych kart, występujących równolegle obok kart mniej wydajnych.

W 2018 roku mają pojawić się karty graficzne o nazwie kodowej Navi. Prawdopodobnie to one zastąpią układy Polaris. Oczywiście danych o tych układach jest niewiele, wiemy tylko, że zapewnią one większą skalowalność, a AMD wprowadzi wraz z nimi pamięć nowej generacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)