AOL przygotowuje konkurencję dla GDrive

Strona główna Aktualności

O autorze

GDrive to jedna z najbardziej oczekiwanych usług Google - ma umożliwiać przechowywanie plików na serwerach firmy. Firma America Online postanowiła przygotować konkurencyjny produkt.

Usługa bazować będzie na dostępnym już płatnym Xdrive i oferować użytkownikom komunikatora AIM możliwość bezpłatnego, bezpiecznego przechowywania dowolnego rodzaju plików (do 5 GB). Przygotowany zostanie wygodny interfejs typu "przeciągnij i upuść" pozwalający na dostęp do plików z każdego podłączonego do Sieci komputera, a także urządzeń mobilnych. Użytkownicy mają mieć możliwość ustalania uprawnień do plików, a także współdzielenia zasobów. Usługa ma zapewniać bezpieczeństwo poprzez system regularnych kopii zapasowych.

Z zapowiedzi wynika, że oferta firmy AOL nie będzie się zbytnio różnić od GDrive. Google nie zaoferuje raczej funkcji współdzielenia plików z obawy o możliwość użycia usługi do wymiany treści chronionych prawami autorskimi. Nie wiadomo jeszcze, jakie systemy operacyjne będą obsługiwane przez Xdrive, ale prawdopodobnie będzie to tylko Windows, za to GDrive ma być niezależny od używanego systemu.

Darmowe Xdrive ma być dostępne na początku września, data uruchomienia GDrive wciąż nie jest znana.

© dobreprogramy
s