AOMEI Partition Assistant Standard 6.6 za darmo zastąpi ci Zarządzanie Dyskami

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Rzadko się zdarza, aby komercyjny program noszący w nazwie „Standard” oferował wszystko co jest użytkownikowi potrzebne – zwykle szybko znajdziemy funkcję, która będzie wymagała „Premium”. AOMEI Partition Assistant Standard jest tutaj chlubnym wyjątkiem. Dopracowane, uniwersalne narzędzie do partycjonowania jest w stanie zaspokoić nawet doświadczonych użytkowników Windowsa, a w swojej nowej wersji 6.6 radzi sobie także z nowym formatem Microsoftu, exFAT i generuje znacznie lepszy rozruchowy nośnik USB.

Wbudowane w Windowsa narzędzie Zarządzanie Dyskami jest dość proste, by nie powiedzieć prymitywne. Czemu więc nie zastąpić go darmowym narzędziem, które jest proste w obsłudze, zapewnia polskojęzyczny interfes i oferuje znacznie więcej przydatnych praktycznie każdemu możliwości?

AOMEI Partition Assistant Standard pozwala więc na tworzenie partycji, formatowanie ich, ustawiania jako aktywnych, czy zmianę nazwy i litery dysku, ale też kopiowanie, przenoszenie, przydzielenie wolnej przestrzeni, scalanie, dzielenie, czy zmienianie rozmiarów. Możemy też konwertować format (na NTFS) i typ (z fizycznej na logiczną i vice versa).

Program oferuje też kreator pozwalający na migrację Windowsa na inny dysk (SSD lub HDD) i kreator odzyskiwania partycji. Dostępny jest też kreator Windows To Go, czyli nośnika rozruchowego Windows PE oraz narzędzie do bezpiecznego kasowania dysków SSD.

Jedynie trzy zaawansowane funkcje zostały zarezerwowane dla użytkowników profesjonalnych – to zmiana typu ID partycji, zmiana numeru seryjnego i wyrównanie partycji. Cała reszta dostępna jest za darmo, poprzez intuicyjny interfejs aplikacji. Użytkownicy płatnej wersji otrzymują też oczywiście wsparcie techniczne.

Tymczasem w naszej bazie oprogramowania pojawiła się nowa wersja AOMEI Partition Assistant Standard, oznaczona numerkiem 6.6. Przynosi ona trzy bardzo przydatne zmiany:

  • Niemal pełne wsparcie dla systemu plików exFAT – możemy teraz te partycje tworzyć, kasować, formatować, kopiować i przenosić, tak samo jak NTFS, FAT16/FAT32 i EXT2/EXT3.
  • Obsługa przez nośnik rozruchowy Windows PE zarówno systemów korzystających z trybów UEFI jak i Legacy BIOS.
  • Możliwość zmiany rozmiarów partycji systemowej Windowsa 10 (od wersji 1703) oraz jej przenoszenia.

Należy podkreślić, że AOMEI Partition Assistant Standard można używać za darmo także do celów komercyjnych. Program znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Windowsa.

© dobreprogramy