AOMEI Partition Assistant AOMEI Partition Assistant 8.9.0

Strona główna Windows Narzędzia Partycjonowanie i zarządzanie HDD
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AOMEI Partition Assistant to bezpłatny i zaawansowany program służący do zarządzania partycjami dysku twardego.

Wspierane urządzenia pamięci masowej

Aplikacja obsługuje najważniejsze systemy plików - FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, EXT2/EXT3/EXT4, exFAT/ReFS, a także wszystkie najpopularniejsze nośniki danych z interfejsem SSD, SSHD, IDE, SATA, eSATA, SCSI, Firewire oraz USB, wszelakiego rodzaju magazyny flash i inne wymienne nośniki. Oprócz tego program oferuje dostęp do szczegółowych informacji odnośnie sprzętu i utworzonej partycji (system plików, pojemność dysku oraz dokładna ilość sektorów i cylindrów). AOMEI Partition Assistant obsługuje dyski MBR, GPT (o rozmiarze 8 TB i większym) i interfejsy UEFI/EFI.

Na co pozwala AOMEI Partition Assistant?

Przy użyciu programu możemy dowolnie zmieniać rozmiar partycji, łączyć i dzielić woluminy oraz wykonywać wiele innych operacji na poszczególnych partycjach dysku twardego. Program umożliwia kopiowanie, formatowanie, przywracanie i usuwanie dowolnej partycji, a także może służyć jako narzędzie do kopiowania danych i przenoszenia systemu operacyjnego pomiędzy nośnikami danych.

Inne przydatne funkcje narzędzia

AOMEI Partition Assistant Home Edition tworzy bootowalne płyty CD, naprawia błędy w głównym rekordzie rozruchowym (MBR) i całkowicie go odbudowuje. Ponadto użytkownicy mogą ukrywać woluminy, zmieniać litery i etykiety partycji, konwertować partycje systemowe na logiczne oraz sprawdzać błędy w poszczególnych sektorach dysku twardego przy użyciu dodatkowych narzędzi diagnostycznych.

Najważniejsze funkcje programu:

 • tworzenie, edytowanie i usuwanie partycji
 • zmiana rozmiaru i przenoszenie partycji
 • scalanie i formatowanie partycji
 • migrowanie systemu operacyjnego na inny dysk
 • kreowanie rozruchowych nośników CD
 • kopiowanie partycji i dysków
 • konwersja GPT/MBR
 • sprawdzanie partycji pod kątem błędów
 • trwałe usuwanie danych z partycji lub dysku
 • zmiana litery oraz nazwy dysku
 • definiowanie aktywnej partycji
 • odbudowa sektora MBR

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze, wszechstronnie obsługuje partycje na dyskach.
Zupełnie bezużyteczny w wersji free, to tylko DEMO.
ocena użytkownika
07.08.2019 22:30 • Recenzja do wersji 8.4.0

Program świetny jeśli wykupi się licencję. Wersja free jest bezwartościową wersją DEMO. Nie dajcie się wpuścić w maliny. Lepiej poszukać czegoś innego.

Minusy czyli WADY bardzo skutecznie zniechęciły do próby poważnego wykorzystania.
INTERFEJS!!!
ocena użytkownika
27.07.2019 06:34 • Recenzja do wersji 8.3.0

Program niemal "doskonale" obrazujący idiotyzm w jakim podąża rozwój interfejsów czyli METAL DESIGN.

1. Po instalacji program uruchamia się w wersji pełnoekranowej, w której pomimo tego, iż pracuję na monitorze 27' w rozdzielczości 2560x1440 wykaz dysków NIE MIEŚCI SIĘ NA EKRANIE!!!
Powód?
Symbolizujące woluminy ikony oraz paski obrazujące ich zajętość rozrzucone są w odległościach od siebie "astronomicznych".
Po co?
Na to pytanie odpowiedzieć może jedynie psychiatra leczący autora interfejsu oraz tego gościa, który od początku chory pomysł zatwierdził.

2. Cecha immanentna MD - brak wyraźnej krawędzi okna programu w efekcie czego aby ją "złapać" w celu zmiany wielkości okna trzeba się uzbroić w anielską wręcz cierpliwość.

REASUMUJĄC:
Wady ergonomii interfejsu powoduje, że jedyne na co się ma chęć to niezwłoczne usunięcie tego czegoś z systemu.

PS:
Zacznijcie wreszcie nowe wersje programów ilustrować screenami bieżących wersji zamiast wersji historycznych...