r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Accessibility Scanner 1.1.2

Strona główna Android Akcesoria Inne akcesoria

Accessibility Scanner to program stworzony przez Google, za pomocą którego można sprawdzić, jakie aplikacje zainstalowane na smartfonie lub tablecie oferują ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Galeria programu

Po zainstalowaniu, program potrzebuje dodatkowej konfiguracji. Po pierwsze, należy uruchomić usługę w ustawieniach systemu, w sekcji Ułatwienia Dostępu. Następnie aplikacja powiadomi nas, że potrzebna jest jej zgoda do nagrywania tego, co jest widoczne na ekranie urządzenia.

Gdy wykonamy te wszystkie kroki, wówczas na smartfonie przez cały czas widoczna będzie niebieska ikona. Po uruchomieniu wybranej aplikacji i kliknięciu ikony, program wykona zrzut ekranu, a następnie przedstawi nam wyniki analiz i sugestie, co możemy zrobić, aby np. powiększyć tekst widoczny w danym programie. Zaproponowane przez aplikację rozwiązania można też przesłać twórcom programów z sugestią ich wdrożenia, aby ułatwić korzystanie z nich np. osobom z chorobami wzroku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.