Acronis Disk Director 12.5.0.163

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Acronis Disk Director to wszechstronne narzędzie, pozwalające łatwo i szybko zarządzać zainstalowanym w komputerze dyskami twardymi, odzyskiwać usunięte partycje oraz zabezpieczyć dane przed ich utratą.

Wśród dużej liczby oferowanych opcji znaleźć można zarówno te podstawowe jak tworzenie, usuwanie, dzielenie, scalanie, formatowanie, kopiowanie i zmianę oznaczenia partycji, ale również rzadziej spotykane w tego typu oprogramowaniu - konwertowanie typu partycji, wykrywanie błędów na dysku, defragmentację, rozkładanie woluminu na kilku dyskach czy też tworzenie archiwów lustrzanych. Ta ostatnia poprzez tworzenie na innym dysku kopii cennych danych zapewnia ochronę przed ich utratą.

Kolejną zasługującą na uwagę funkcją jest Acronis Recovery Expert, pozwalająca przywracać utracone partycje na dyskach. Wbudowany generator nośnika startowego sprawia, że z programu korzystać możemy nawet jeśli system operacyjny się nie uruchamia. Acronis Disk Director wspiera systemy plików FAT 16, FAT 32, NTFS, Ext2, Ext3, Reiser FS3 oraz Linux SWAP, obsługując przy tym woluminy do 2 TB na dyskach MBR i dowolnego rozmiaru na dyskach GPT.

Uwaga!

  • Wersja demonstracyjna nakłada na użytkownika pewne ograniczenia, umożliwiające wykonywanie operacji jedynie na woluminach, których rozmiar nie przekracza 100 MB.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

działa w środowisku Windows
nie widzi partycji MSR, nie rozpoznaje systemu plików ext4
ocena użytkownika
13.08.2016 21:46 • Recenzja do wersji 12.0.3270

Chcę przesunąć na dysku partycję MSR i zwiększyć rozmiar partycji ESP. GParted sobie z tym nie radzi, myślałem że poradzi sobie komercyjne oprogramowanie. A tu - guzik. Uruchamiam go - partycji MSR o rozmiarze 16 MB nie widzi wcale, partycję ESP mogę co najwyżej skopiować. Co więcej - partycję z systemem plików ext4 rozpoznaje jako niesformatowaną!

Program nie oferuje niczego więcej niż darmowy GParted, a wręcz oferuje jeszcze mniej.