Acronis Ransomware Protection Acronis Ransomware Protection 1.0 Build 1470

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Acronis Ransomware Protection to bezpłatne narzędzie zabezpieczające dla komputerów z systemem Windows, które chroni użytkownika przed infekcją trojanami typu ransomware.

Wspomniane szkodniki po infekcji komputera blokują dostęp do cennych danych użytkownika, a w skrajnych przypadkach nawet do środowiska operacyjnego. Rozpowszechniane jest ono za pośrednictwem Internetu m.in. jako załączniki do wiadomości e-mail lub specjalnie spreparowane pliki udostępniane w różnych serwisach internetowych. W większości sytuacji pliki są szyfrowane, a dostęp do nich uzyskać można jedynie po uiszczeniu okupu.

Acronis Ransomware Protection zabezpiecza komputer przed infekcjami WannaCry, Cerber, PetyaBad, Rabbit, AES-NI oraz Osiris. Po zainstalowaniu program funkcjonować może jako dodatkowa ochrona przed ransomware tuż obok standardowego oprogramowania antywirusowego. Podczas swojego działania narzędzie monitoruje w czasie rzeczywistym cały system operacyjny uniemożliwiając szkodliwym procesom wstrzyknięcie szkodliwego kodu. Z jego pomocą uzyskamy dostęp do zainfekowanych lub zmodyfikowanych danych.

Ponadto program umożliwia backup danych w chmurze. W wersji bezpłatnej tej usługi do dyspozycji użytkownika oddano 5 GB przestrzeni dyskowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!