Ad-Aware Pro Security Ad-Aware Pro Security 11.12.945.9202

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Ad-Aware Pro Security to oprogramowanie zabezpieczające, które zapewnia zaawansowaną ochronę przed wirusami, malware, spyware, phishingiem, spamem oraz stronami internetowymi o niepożądanej treści.

Głównym członem programu jest moduł antywirusowy, w skład którego wchodzą dwa współdziałające ze sobą silniki antywirusowe, bazujące na legendarnej technologii antyspaware znanej z poprzednich produktów tego producenta. Oferuje on skuteczną ochronę w czasie rzeczywistym, z możliwością przeprowadzania skanowania na żądanie. Baza sygnatur wirusów aktualizowana jest automatycznie kilkakrotnie w ciągu dnia, a proces ten nie obciąża komputera i nie zakłóca pracy z nim. Co istotne, wspomniany moduł antywirusowy zabezpiecza użytkownika również przed składnikami reklamowymi (adware) i komponentami, których zadaniem jest wykradanie poufnych danych użytkownika, a także nowymi, jeszcze nie znanymi typami zagrożeń.

Jako uzupełnienie ochrony antywirusowej Ad-Aware Pro Security oferuje rozbudowaną zaporę sieciową, filtrującą ruch wychodzący i przychodzący do komputera. Dodatkowo w ręce użytkownika trafia narzędzie do wykrywania i usuwania niechcianych wiadomości mailowych (najczęściej mających charakter reklamowy) oraz zaawansowana technologia tzw. piaskownicy (sandbox), której zadaniem jest uruchamianie potencjalnie niebezpiecznych komponentów w wirtualnym, w pełni odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku.

W programie znajdziemy także szereg innych, mniejszych narzędzi, które to dodatkowo stać mają na straży naszego komputera. Mowa tutaj m.in. o module automatycznego sprawdzania każdego pobieranego z Internetu pliku i podłączanego do komputera zewnętrznego nośnika danych, a także narzędziu do zabezpieczania wprowadzanych np. podczas logowania danych, które niezbędne są podczas korzystania z serwisów społecznościowych, internetowej bankowości lub zakupów online.

Uwaga!

  • Domyślnie instalowana jest wersja bezpłatna Ad-Aware Free Antivirus+. Aby móc testować wersję komercyjną należy się zarejestrować na stronie producenta w celu otrzymania 30-dniowego klucza aktywacyjnego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wysoka skuteczność, W miarę szybkie skanowanie, Dużo ustawień, Fajny interfejs, Częste aktualizacje
Yyy... Lekko obciąża komputer
ocena użytkownika
14.05.2013 15:17 • Recenzja do wersji 10.5.2.4379

Program z przed lat który wypadł można tak powiedzieć z wyścigu wrócił ponownie. Program oferuje fajny interfejs. Ustawienia nie są też do niczego. Każdy kto lubi dłubać w programach tego typu znajdzie coś dla siebie. Według mnie fajną funkcją są ustawienia zużycia procesora przy skanowaniu. Fajne jest to że przez 30 dni można wypróbować pakiet Pro Security a po 30 dniach zamienia się w Free Antivirus +. Przyglądając się zużyciu procesora podczas stanu gotowości i ochrony systemu prawie nie widać spowolnienia komputera chociaż występuje ale chyba nie na wszystkich komputerach bo na moim komputerze nie było takiej sytuacji. Skuteczność jest bardzo wysoka. Skanowanie jest szybkie tak samo jest z usuwaniem zagrożeń. Program przypadł mi do gustu. Tylko może te obciążenie komputera udało by się zredukować na mniejsze.