Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Adidas miCoach — sensor ruchu dla sportowców

Witam Was po dłuższej przerwie :)

Od kilku lat intensywnie trenuję i gram w rodzimej piłkarskiej A-klasie. Kilka tygodni temu, po obejrzeniu jednego ze spotkań Ligi Mistrzów, zobaczyłem tabelę zawodników i ich przebiegnięte odległości podczas meczu. W tamtej chwili zrodził mi się w głowie pomysł, aby sprawdzić swoje amatorskie umiejętności, i porównać z profesjonalnymi "kopaczami". Wykonanie tego zadania umożliwia sensor ruchu od adidasa.

Dzięki temu urządzeniu możemy zmierzyć:
  • szybkość biegu
  • przebiegnięty dystans
  • ilość sprintów
  • intensywność biegu minuta po minucie

Dodatkowo możemy porównywać swoje wyniki ze znajomymi, a także z profesjonalnymi zawodnikami, którzy są twarzami miCoach.

Obsługa

Obsługa urządzenia sprowadza się tylko do włożenia chipu, w specjalnym miejscu w podeszwie buta. W trakcie aktywności ruchowej, czujnik automatycznie się włącza, i zapisuje dane z naszego treningu. Kiedy zakończymy naszą aktywność fizyczną, dane zgrywamy poprzez specjalny program miCoach Manager i bezprzewodowy odbiornik na USB.

Przedstawianie wyników

Wszystkie dane o naszych aktywnościach fizycznych znajdują się na stronie https://micoach.adidas.com. Tam logujemy się na własne konto i możemy przeglądać wszystkie nasze aktywności, analizy i osiągnięcia. Przyznam szczerze że obsługa strony, na początku, sprawiała mi bardzo wiele problemów. Była bardzo nieintuicyjna. Ale z biegiem czasu dało się przyzwyczaić.
Wyniki naszej aktywności możemy udostępniać na portalach społecznościowych, lub w postaci linków jak np. tutaj.
Dodatkowo jest jeszcze strona, na której pokazane są nasze najlepsze osiągnięcia (prędkość, dystans itp.) i kamienie milowe (kiedy przekraczamy jakiś próg np. ogólny dystans wszystkich aktywności 100 kilometrów).

A jak wygląda porównywanie z profesjonalnymi zawodnikami? Niestety nie jest to jakaś bardzo wymyślna opcja. Po prostu są wrzucone screen'y z wynikami piłkarzy z meczów na forum miCoach.

Podsumowanie

Sensor dobrze spełnia swoje podstawowe funkcje. Mierzy dystnas, predkość biegu i intensywność na meczu. Widząc swoje dane i osiągnięcia, motywuje to do poprawiania swoich wyników. Jednak ich prezentacja na stronie jest mało intuicyjna, co sprawia na początku problemy i potrzeba trochę czasu na przyzwyczajenie. Zawiodła mnie też opcja porównywania wyników z profesjonalistami, ponieważ myślałem że będzie ona zautomatyzowana. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z sensora i polecam tym, którzy są ciekawi swoich możliwości. 

sprzęt hobby

Komentarze

0 nowych
mxk   3 #1 10.11.2014 01:18

Czy to urządzenie to tzw. footpod? Gdzie kupiłeś i ile kosztował?

yatq   6 #2 10.11.2014 15:56

@mxk
footpod to krokomierz od garmina. Działa pewnie na tej samej zasadzie to miCoach od adidasa.
Co do ceny to ja kupiłem swój na stronie intersportu. Czujniki dla PC były przecenione o 50% i dałem za niego 139 zł + wysyłka.