r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Administracja USA przenosi się "w chmurę"

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykański rząd szuka oszczędności w swojej rozbudowanej i kosztownej infrastrukturze IT, która obejmuje wszelkie szczeble administracji publicznej. Po dokładnych analizach rządzący w Waszyngtonie decydenci zdecydowali się postawić na model cloud computing i przenieść wszelkie niezbędne urzędnikom narzędzia i usługi "w chmurę".

Za utworzenie Government Cloud odpowiedzialny będzie Google zaś proces przeniesienia publicznych danych na prywatne serwery zakończony zostanie prawdopodobnie w przyszłym roku. Jak możemy przeczytać na blogu korporacji, stworzony system przeznaczony będzie dla urzędników lokalnych, stanowych i federalnych, co oznacza, że obejmie znakomitą większość amerykańskiej administracji.

Zdaniem rządzących taki krok był konieczny, szczególnie w trudnych czasach spowolnienia gospodarczego. USA wydaje rokrocznie 75 mld dolarów na własną infrastrukturę IT często dublując inwestycje czynione przez sektor prywatny. Zrezygnowanie z rozwijania własnych rozwiązań i przejście na model cloud computing ma przynieść miliardowe oszczędności. Jak zawsze w takich sytuacjach pojawiają się jednak obawy o bezpieczeństwo takiego systemu. Po kilku spektakularnych awariach poczty Gmail stało się jasne, że od sporadycznych problemów z „chmurą” nie da się uciec – co stanie się w sytuacji, gdy rzesze amerykańskich urzędników pewnego dnia zostaną odcięte od niezbędnych im do pracy narzędzi?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.