Business Centre Club ocenia 100 dni pracy Ministerstwa Cyfryzacji #prasówka

Fot. mc.gov.pl
Fot. mc.gov.pl
Łukasz Maślanka

02.03.2016 13:37, aktual.: 08.03.2016 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ministerstwo Cyfryzacji podczas minionych 100 dni przeszło bardzo duże zmiany. Przekazanie działu „Administracja” wraz z zasobem ludzkim do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (co BCC postulował od dłuższego czasu), wprowadzenie ładu organizacyjnego (w tym przejęcie nadzoru nad kolejnymi jednostkami, czyli Centralnym Ośrodkiem Informatyki, Instytutem Łączności, Instytutem Maszyn Matematycznych, Instytutem Technik Innowacyjnych EMAG, Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – NASK, Centrum Cyfrowej Administracji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej) to tylko początek zmian zapowiadanych przez resort kierowany przez minister Annę Streżyńską.

Fot. mc.gov.pl
Fot. mc.gov.pl

Poza wyżej wymienionymi kwestiami o charakterze organizacyjnym, na szczególną uwagę zasługuje:

Na szczególną uwagę zasługuje również – sygnalizowane przez resort cyfryzacji – zwiększenie skuteczności działań Polski w zakresie ICT zarówno w instytucjach UE, jak imiędzynarodowych. Ta zmiana priorytetów resortu ma znaleźć odzwierciedlenie w sygnalizowanym przez minister Annę Streżyńską dokumencie kierunkowym, którego opracowanie i publikacja planowana jest na najbliższe dni.

Blisko 75 proc. prawa tworzone jest w Unii Europejskiej, również w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych. Polska musi być aktywnym uczestnikiem tego procesu, szczególnie jeżeli silnie akcentowana w ostatnim czasie przez rząd innowacyjność ma być naszym strategicznym i długofalowym kierunkiem rozwoju.

Źródło: Business Centre Club.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)