r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe Flash ze wsparciem dla grafiki 3D?

Strona główna Aktualności

Adobe pracuje nad rozwinięciem Flasha, które rozszerzy możliwości tej technologii o obsługę grafiki 3D.

Adobe czuje na plecach gorący oddech konkurencji. Firmy takie jak Apple robią co mogą, by popsuć wizerunek Flasha, przeciwstawiając mu nowe rozwiązania obecne między innymi w HTML5. Adobe musi więc zwiększyć możliwości swojej technologii, by ponownie stała się ona atrakcyjna dla deweloperów i znów miała przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Jednym z elementów nowej strategii firmy będzie prawdopodobnie rozszerzenie możliwości Flasha poprzez dodanie do niego obsługi grafiki 3D. Już w październiku odbędzie się konferencja Adobe MAX, na której zgodnie z planem jedna z sesji ma dotyczyć nadchodzącego Flash Playera 3D. Adobe przedstawi zgromadzonym gościom API i nieco ekskluzywnych treści prezentujących możliwości nowej technologii. Tymczasem na blogu jednego z szefów Adobe możemy przeczytać, że Flash 3D będzie prawdopodobnie korzystał ze sprzętowej akceleracji, a generowana grafika będzie mogła być wysoce zoptymalizowana i ma obsługiwać takie efekty jak cienie.

Bardziej szczegółowe informacje o Flash 3D firma Adobe ujawni 27 października, podczas sesji Flash Player 3D Future organizowanej w ramach konferencji Adobe MAX.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.