r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe kończy wsparcie Acrobata X i Readera X w listopadzie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Zgodnie z ogólnymi zasadami, firma Adobe świadczy wsparcie techniczne dla swoich produktów przez 5 lat od udostępnienia klientom. 15 listopada upłynie wyznaczony termin od wydania Adobe Acrobata X (10.x) i Adobe Readera X (10.x), o czym firma dziś przypomniała. Wraz z tymi programami otwarta została usługa acrobat.com, ale dziś pod tym adresem znajdziemy Document Cloud.

Koniec wsparcia dla tych produktów oznacza, że nie będzie już można zwrócić się o pomoc do obsługi technicznej Adobe w sprawie tych produktów oraz że firma nie będzie już rozprowadzać programów. Nie będą także wydawane żadne aktualizacje programów, poprawki bezpieczeństwa czy dodatki dla żadnej z wersji.

Oczywiście użytkownicy, którzy polubili te wersje programów i nie chcą sięgać po nowsze, mogą wciąż z nich korzystać, ale robią to na własne ryzyko. Jeśli w programach znajdą się nowe błędy bądź luki narażające ich bezpieczeństwo, Adobe nie będzie już się nimi zajmować. Pod tym względem warto przenieść się na nowsze wersje oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a

Adobe oczywiście przekonuje, że doskonałym wyjściem jest „przesiadka” od razu na wersje DC (Document Cloud) programów do pracy z dokumentami PDF, czyli Adobe Acrobata Pro DC do edycji dokumentów i darmowego Adobe Acrobat Readera DC, dostępnego także na urządzenia mobilne, do przeglądania i wypełniania formularzy. Korzystanie z tych programów zapewni użytkownikom dostęp do najnowszych pomysłów firmy Adobe oraz oczywiście chmury.

Jeśli chcecie przetestować możliwości Adobe Acrobat Readera DC, możecie pobrać go z naszej bazy programów dla Windowsa i Maków. Aplikacje mobilne są dostępne dla systemów Android, Windows Phone i iOS.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.