r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe ogłasza Flash 11 oraz AIR 3

Strona główna Aktualności

Firma Adobe Systems ogłosiła rychłe wydanie Flash Player 11 oraz Adobe AIR 3 dla Androida, Apple iOS (przez AIR), BlackBerry Tablet OS, Mac OS, Windows i innych platform.

Jedną z głównych nowości w wydanych produktach jest pełna akceleracja 2D i 3D, dająca według Adobe 1000-krotne przyspieszenie grafiki w stosunki do Flasha 10 i AIR 2. Wyświetlanie milionów animowanych obiektów przy 60 FPS ma nie sprawiać problemów. Akceleracja jest obecnie dostępna dla Mac OS i Windows, dla platform mobilnych znajduje się w wersji testowej. We Flashu dodano też ochronę DRM za pomocą Adobe Flash Access 3. W AIR dodano obsługę filmów HD przy wykorzystaniu kodeka H.264 z dźwiękiem 7.1. W zakresie wideo pojawiła się też obsługa wypożyczania i subskrypcji filmów, usługi te realizowane są za pomocą Adobe Flash Access i Adobe Pass. Nowy Flash dostępny jest na Linuksie, Windows i Mac OS także w wersji 64-bitowej.

W AIR wprowadzono Native Extensions, które dają programistom dostęp m.in. do czujników oświetlenia, magnetometrów, układów odpowiedzialnych za wibracje, podwójnych ekranów, funkcji komunikacyjnych NFC (Near Field Communications) i innych, w które wyposażone są nowoczesne urządzenia mobilne. Dodano także Captive Runtime, czyli możliwość rozprowadzania AIR 3 razem z aplikacjami, co upraszcza instalację. Użytkownicy nie muszą już ściągać AIR oddzielnie, mogą też aktualizować aplikację niezależnie od aktualizacji samego AIR.

r   e   k   l   a   m   a

Firma Adobe jest przekonana, że rosnąca popularność HTML5 nie oznacza końca Flasha. Oprogramowanie firmy Adobe ma się sprawdzać w grach, wideo a także aplikacjach multimedialnych i przetwarzających dane. Finalne wersje Flash Player 11 oraz AIR 3 zostaną wydane na początku października.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.