reklama

Adobe udostępnia krytyczne poprawki poza cyklem

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe udostępniło zapowiadane wcześniej poprawki likwidujące dziury w programach Acrobat oraz Reader. Wszystkie łatki zostały oznaczone jako krytyczne i są już dostępne poprzez mechanizm automatycznych aktualizacji. Przedstawiciele firmy informują, że żadna ze znalezionych wad nie została wykorzystana przez oszustów.

Poprawki dotyczą aplikacji Reader 9.3 w wersjach dla Windows, Mac i Unix oraz Acrobat 9.3, Reader 8.2 i Acrobat 8.2 w wersjach dla Windows i Mac. Łatki te naprawiają wady oznaczone jako CVE-2010-0186 oraz CVE-2010-0188. Co ciekawe, pierwsza z nich (odkryta przez Michaela Yong Parka) dotyczyła również aplikacji Flash Player i została załatana przez Adobe 11 lutego. Teraz z uaktualnienia mogą również skorzystać użytkownicy pozostałych programów tej firmy. Druga z naprawionych przez Adobe wad została odkryta przez specjalistów z firmy Microsoft.

Wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą pobrać poprawki przeznaczone dla ich systemu operacyjnego z oficjalnej strony Adobe, na której został zamieszczony stosowny biuletyn bezpieczeństwa.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama