Advanced EFS Data Recovery 4.50.51

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Advanced EFS Data Recovery to skuteczne, a jednocześnie stosunkowo proste w obsłudze narzędzie do odzyskiwania danych zaszyfrowanych przez wbudowany w Windowsie mechanizm EFS.

Encrypting File System (w skrócie EFS) to funkcja do szyfrowania danych przechowywanych na dysku twardym komputera, która dostępna jest w poszczególnych edycjach systemu Windows, począwszy od wersji 2000. Stworzona ona została aby umożliwić użytkownikowi proste szyfrowanie wybranych plików i folderów (operacja ta ogranicza się do zaznaczenia odpowiedniej opcji we właściwościach), a także wygodnego zarządzania dostępem do nich przez innych użytkowników. Pomimo wielu niewątpliwych zalet, EFS posiada niestety także wady. Zaszyfrowane przy jego użyciu dane powiązane są z kontem użytkownika, z poziomu którego odbyło się szyfrowanie. Problemy z dostępem do zabezpieczonych przez EFS danych rozpoczynają się w przypadku kiedy nieumyślnie usuniemy konto użytkownika lub wystąpi awaria systemu, a my nie posiadamy odpowiednich kluczy, które umożliwiły by nam dostęp do nich po reinstalacji Windowsa.

Rozwiązaniem wspomnianych sytuacji jest Advanced EFS Data Recovery, który pozwala deszyfrować zabezpieczone pliki i foldery, a także obsługuje wszystkie wersje Windowsa, w których dostępny jest EFS. Narzędzie wspiera metody szyfrowania DESX/3DE3/AES, pozwala na wyszukiwanie na dysku zaszyfrowanych danych, skanowanie w poszukiwaniu kluczy szyfrujących na poziomie plików lub sektorów oraz analizę usuniętych danych. Advanced EFS Data Recovery oferuje dwa rodzaje interfejsów graficznych, dla użytkowników początkujących oraz ekspertów. Program potrafi również tworzyć kopie zapasowe istotnych w EFS kluczy, a także je przywracać w razie potrzeby.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!