r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AirDroid

Strona główna Android Narzędzia Zdalne pulpity i łączenie urządzeń

AirDroid to swoisty nóż szwajcarski. Z pozoru niewielka aplikacja zaskakuje ogromnymi możliwościami. Jej podstawowym zadaniem jest umożliwienie bezprzewodowego dostępu do telefonu np. w celu transmisji danych. Dostęp jest możliwy gdy jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi, lub przez sieć komórkową.

Galeria programu

Po zatwierdzeniu połączenia, użytkownik może na komputerze obsługiwać wiele funkcji telefonu bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Dostępny jest manager plików oferujący wysyłanie i pobieranie plików, przeglądanie i pisanie wiadomości SMS, przeglądanie historii rozmów, a także zarządzanie kontaktami. Aplikacja umożliwia również robienie zdjęć i nagrywanie filmów kamerą telefonu, oraz tworzenie zrzutów ekranu (wymaga dostępu root).

AirDroid pozwala ponadto na instalację aplikacji z plików apk, tworzenie notatek, informuje również o telefonie (stan baterii, wolne miejsce). Połączenie może być ustanowione za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS. Po utworzeniu konta jest również możliwe zdalne śledzenie telefonu za pomocą specjalnej witryny.

AirDroid również bez połączenia z siecią i komputerem udostępnia dodatkowe narzędzia – przegląd stanu urządzenia, zwalnianie pamięci, zarządzanie aplikacjami czy też działającymi procesami. Aplikacja działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami internetowymi, pełnię możliwości (m.in. pobieranie folderów) zapewnia jednak tylko w Google Chrome i pochodnych. Producent za dodatkową opłatą oferuje konto w wersji Premium z większym transferem danych i poszerzonymi możliwościami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Synchronizacja Androida z Windowsem: dostępne metody i konfiguracja

21
OPROGRAMOWANIE 14.11.2017 | Oskar Ziomek

Synchronizacja plików i powiadomień pomiędzy smartfonem z Androidem a komputerem to ułatwienie w pracy dla każdego, kto na co dzień spędza dużo czasu przed ekranem. Ponieważ każdy ma inne wymagania i oczekiwania, nie ma przy tym jednego i bezapelacyjnie najlepszego rozwiązania. Dlatego też postanowiliśmy w jednym miejscu przedstawić pokrótce możliwości oraz sposób, w jaki można skonfigurować tego typu synchronizację z wykorzystaniem dwóch, naszym zdaniem, godnych uwagi narzędzi: programów Pushbullet oraz AirDroid, choć nie zabraknie również słowa o Continue on PC w Windows. Pushbullet…

AirDroid staje się jeszcze wygodniejszy dzięki desktopowemu widgetowi

10
OPROGRAMOWANIE 03.08.2015 | Łukasz Tkacz

AirDroid to przykład aplikacji, która z pozorów wydaje się bardzo niewielka i prosta, a która przydaje się bardzo często. To właśnie dzięki niej możemy szybko przesyłać pliki do urządzeń z systemem Android, ale na tym możliwości się nie kończą. Właśnie pojawiła się nowa wersja, która znacznie zwiększa wygodę integracji z komputerami. Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą, ale AirDroid oferuje od jakiegoś czasu wersję nie tylko dla Androida, ale także dla systemu Windows. Ta druga pozwala na zdalną komunikację z mobilnymi urządzeniami nie poprzez przeglądarkę, jak ma to miejsce w przypadku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #13 04.07.2017 07:34

@Marcus123432 (niezalogowany): Do programistów to noc, ALE CI KTÓRZY RZĄDZĄ RZĄDEM WIEDZIEĆ BĘDĄ WSZYSTKO a to już chwyt za "poniżej pępka".

  #12 28.10.2016 08:22

A co z prywatnością? Czy jakiekolwiek dane są wysyłane do programistów? Ktoś to sprawdził? Jeśli tak to ktoś za sprawą fajnego oprogramowania ma dostęp do wszystkiego co mamy na telefonie i w emailach...

  #11 13.09.2016 20:38

a da się w tym używać aplikacji z telefonu przez komputer, np. grac w gry z telefonu na ekranie kompa?

  #10 12.03.2016 16:46

huawei p8 nie zapisuja sie wiadomosci wysylane. wie ktos czemu tak jest prosze o pomoc.

  #9 16.12.2015 04:25

@macaleks: Potwierdzam jest OK . Mam Android 4.1 / 2 rdzenie / 1GB RAM. To jest właściwa odpowiedź.

macaleks   14 #8 12.09.2015 18:58

Ultra novum.Sterowanie smartfonem pod systemem Android z PC.Mało tego.Po synchronizacji można przesyłać pliki na telefon i vice versa. SMS-y wystukujemy na klawiaturze PC.Podgląd listy kontaktów i połączeń.Extra! :)

cameleon06   8 #7 10.06.2015 19:26

@Alojzy23: Dzięki za podpowiedź . Pozdrawiam ze Szczecina :) Jakoś mi się udało dojść do przenoszenia tym PC Companion , ale dodatkowo MediaGo. Kopiuję plik i wklejam do wybranego folderu. Wolę jednak MoboRobo , ale z Sony Xperia nie chce działać.

Alojzy23   1 #6 10.06.2015 06:10

@cameleon06: To narzędzie ma te same funkcje http://airmore.com/

cameleon06   8 #5 24.01.2015 23:17

Może ktoś mi podpowie jak przerzucić pliki ( wybrane ) z Androida ( Sony Xperia M2 ) na komputer ? Mam program Sony PC Companion 2.1 a tam nie ma opcji wyszczególnienia pliku do transferu tylko od razu wszystkie pliki. A ja nie potrzebuję wszystkich przenosić. Za każdym razem muszę anulować transfer. Jaką aplikację najlepiej mieć do tego ? Będę wdzięczny za podpowiedź.

pawelm2012   3 #4 04.12.2014 16:17

plik pakietu jest nieprawidłowy - galaxy mini 2

  #3 23.11.2014 19:50

Linux kubuntu i samsung galaxy grand neo - działa bez zarzutu. Świetna apka - polecam.

duttypaul   3 #2 15.09.2014 20:21

Tak jak kolega z góry pisze: bez żadnych kabelków, instalujesz aplikację z telefonie, wchodzisz na kompa wpisujesz adres: http://web.airdroid.com/ , robisz konto i przerzucasz sobie wszystko z komputera na swój telefon, co tylko chcesz. Apka naprawde godna polecenia! 5/5

cedar81   6 #1 27.01.2014 14:26

Polecam ta aplikację.
Bez żadnych kabelków (zbędnego przeładowywania baterii) zainstalujesz aplikacje z dysku komputera, skopiujesz zdjęcia, muzykę filmy itp. itd.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.