Airly 1.0.2

Strona główna Android Wiadomości Pogoda
Pobierz program
lub zeskanuj:

Airly informuje o jakości powietrza i smogu w Krakowie i okolicach. W aplikacji można ustawić alarmy o wysokim stężeniu zanieczyszczeń w najbliższej okolicy (na podstawie GPS) oraz śledzić stan powietrza w wybranych miejscach, po dodaniu ich do listy ulubionych.

Projekt Airly doposażył Kraków w sensory, badające stężenie szkodliwych substancji i pyłów zawieszonych w powietrzu na terenie Krakowa i jego najbliższych okolic (Będkowice, Wielka Wieś, Giebułtów, Garlica Murowana i tak dalej). Dane prezentowane są w intuicyjnej postaci na mapie. Można przeglądać historię zmian, wkrótce dostępne będą także prognozy.

Po wybraniu punktu (lub automatycznym wykryciu położenia) można sprawdzić szczegółowe dane o konkretnych typach zanieczyszczeń. Można też otrzymywać alarmy o przekroczeniu poziomu zanieczyszczeń, przy czym można podać wartość indeksu CAQI tego poziomu samodzielnie. Aplikacja Airly pozwala śledzić także stan powietrza w miejscach z listy ulubionych. By dodać miejsce do ulubionych, wystarczy dotknąć go na mapie w aplikacji.

Aplikacja Airly pozwala także przeglądać animowaną historię zmian, jednak ta funkcja wymaga jeszcze pracy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Airly: sieć czujników rośnie, jakość powietrza można już sprawdzić na iOS-ie

17
20.09.2017  •  Jan Mentel

W styczniu informowaliśmy o obiecującym projekcie Airly, dzięki któremu możliwe jest monitorowanie jakości powietrza. A że temat zanieczyszczeń wraca praktycznie co roku w okolicach sezonu grzewczego, u progu którego się właśnie znajdujemy, postanowiliśmy sprawdzić, jak przygotowali się do niego przedstawiciele projektu. Co nowego u Airly? Udostępniona została właśnie aplikacja mobilna na iOS-a. W przeciwieństwie do androidowej wersji, ta pierwsza pokazuje sygnał pochodzący ze stacji Państwowego Monitoringu Środowiska. Na mapie punkty te zaznaczone są zielonymi kwadratami, z kolei…

Airly – bieżące informacje o smogu w Krakowie

23
10.01.2017  •  Anna Rymsza

Co prawda aplikacje nie poprawią jakości powietrza, którym oddychamy, ale poinformują o zagrożeniach i mogą podnieść świadomość obywateli w temacie. Po Plume i Kanarku polecam Wam jeszcze jedną aplikację, która dostarcza informacje o zanieczyszczeniach w atmosferze – Airly. To część krakowskiego projektu monitorowania powietrza, który dostarcza bardzo dokładne informacje o zanieczyszczeniach. Projekt Airly doposażył miasto w kolejne sensory, badające stężenie szkodliwych substancji i pyłów zawieszonych w powietrzu na terenie Krakowa i jego najbliższych okolic (Będkowice, Wielka Wieś,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza