Airly – bieżące informacje o smogu w Krakowie

Airly – bieżące informacje o smogu w Krakowie

Airly – bieżące informacje o smogu w Krakowie
10.01.2017 20:48

Co prawda aplikacje nie poprawią jakości powietrza, którym oddychamy, ale poinformują o zagrożeniach i mogą podnieść świadomość obywateli w temacie. Po Plume i Kanarku polecam Wam jeszcze jedną aplikację, która dostarcza informacje o zanieczyszczeniach w atmosferze – Airly. To część krakowskiego projektu monitorowania powietrza, który dostarcza bardzo dokładne informacje o zanieczyszczeniach.

Airly promo

Projekt Airly doposażył miasto w kolejne sensory, badające stężenie szkodliwych substancji i pyłów zawieszonych w powietrzu na terenie Krakowa i jego najbliższych okolic (Będkowice, Wielka Wieś, Giebułtów, Garlica Murowana i tak dalej). Dane prezentowane są w intuicyjnej postaci na mapie na stronie i w aplikacji dla Androida. Na razie można przeglądać historię zmian, a wkrótce dostępna będzie także prognoza (podobnie jak w Plume).

W aplikacji zobaczymy te same dane, a ponadto można skorzystać z bieżącej lokalizacji smartfonu i odczytać dane dla najbliższej okolicy, o ile chodzi o Kraków.

Obraz

Informacje te można połączyć z wysyłaniem alarmów o wysokim zanieczyszczeniu powietrza w pobliżu. Można oczywiście ustawić samodzielnie poziom, powyżej którego alarm zostanie uruchomiony. Aplikacja Airly pozwala śledzić także stan powietrza w miejscach z listy ulubionych, na przykład w okolicy szkoły, do których uczęszczają dzieci, czy miejsca zamieszkania członków rodziny. By dodać miejsce do ulubionych, wystarczy dotknąć go na mapie w aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja Airly pozwala także przeglądać szczegółowe dane o wybranym miejscu i animowaną historię zmian, jednak ta funkcja wymaga jeszcze pracy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)