r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja dla samochodów Tesla: kolejny krok do autonomiczności

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Na łamach oficjalnego bloga Tesla Motors ukazała się informacja o aktualizacji oprogramowania dla modelu S i X do wersji 7.1. Przy tej okazji zaprezentowano nie tylko wczesną wersję nowej funkcji Summon, ale także perspektywy jej rozwoju.

O tym, jak istotne dla branży samochodowej stało się IT można było się przekonać podczas tegorocznych targów CES. W zasadzie każda szanująca się korporacja zaprezentowała wówczas swoje osiągnięcia w tym zakresie, czego przykładem jest opisywany przez nas komputer NVIDIA Drive PX2 czy pomysłów Microsoftu. Tym bardziej interesujące wydają się zapowiedzi Tesli: mowa bowiem o osiągnięciach, które przybliżają te samochody do samosterowania.

r   e   k   l   a   m   a

Na aktualnym etapie funkcja Summon pozwala na automatyczne parkowanie w garażu łącznie z synchronizacją z systemem obsługującym bramę. Nazwa odnosząca się do „przywoływania” nie jest jednak użyta na wyrost i zapowiada możliwości, które mają stać się dostępne wkrótce:

W ramach bety Summon chcemy, aby klienci zaznajomili się z funkcją na terenie własnej posesji. Docelowo twoja Tesla będzie mogła przyjechać do ciebie z dowolnego miejsca w kraju, samodzielnie podejmując podczas pokonywania trasy decyzję o konieczności naładowania. Będzie także zsynchronizowana z twoim kalendarzem, by wiedzieć kiedy się pojawić.

W komunikacie zabrakło informacji o tym, kiedy funkcja Summon w „docelowej” wersji trafi do użytkowników. Przykład prezentowany w komunikacie jest oczywiście spektakularny, można jednak zakładać, że znacznie wcześniej funkcja Summon pojawi się w bardzie lokalnych zastosowaniach, na przykład podczas przyzywania samochodu z miejsca parkingowego. Problemem może być natomiast prawny status pojazdów lawirujących po parkingach bez kierowcy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.