Tim Cook oficjalnie: Apple stworzy oprogramowanie dla autonomicznych aut

Tim Cook oficjalnie: Apple stworzy oprogramowanie dla autonomicznych aut

Tim Cook oficjalnie: Apple stworzy oprogramowanie dla autonomicznych aut
13.06.2017 15:46, aktualizacja: 14.02.2018 15:38

Tim Cook w wywiadzie udzielonym serwisowi Bloomberg potwierdził, że jego firma pracuje nad oprogramowaniem, które ma trafić do autonomicznych samochodów. Nie chodzi tutaj o dalszy rozwój Apple Car Play, rozwiązania pozwalającego sparować iPhone’a z system multimedialnym auta, ale o oprogramowanie, które przyczyni się się do zastąpienia kierowcy przez komputer.

2018 Audi A8 teaser - AI remote parking pilot

Apple obecnie koncentruje się na na systemach autonomicznej jazdy, a nie na własnym samochodzie z logo nadgryzionego jabłka. Rozwój technologii, która miałaby trafić do aut sterowanych przez komputer, ma być do Apple czymś niezwykle ekscytującym. Obecnie firma nie jest w stanie określić, jak będzie wyglądał produkt końcowy, ale widzą w autonomiczności pojazdów segment, którego dalszy rozwój ma być priorytetowy.

Z informacjami o planach Apple na wejście branży motoryzacyjnej spotykamy się już od kilku lat. Pierwsze pojawiły się w 2014 roku. Wówczas pogłoski mówiły o tajemniczym Project Titan, a pod tą nazwą miał być rozwijany własnych samochód Apple. Jednak ostatnie nieoficjalne informacje wskazywały na rozwój oprogramowania, które mają być zastosowane w autonomicznych autach w ogóle, a nie o tworzeniu własnego auta, co właśnie potwierdził Tim Cook.

350201114270263233

Choć szef Apple wspomniał, że cały projekt stał się dla korporacji priorytetem, to obecne informacje wskazują, że firma musiała zwolnić część osób biorących udział w Project Titan. Początkowo miało nad nim pracować ponad 1000 inżynierów. Taka decyzja może być spowodowana zmianą planów. Początkowe ambicje konkurowania z Teslą i stworzenia własnego elektrycznego samochodu mogły spotkać się z rzeczywistością i najpewniej było to wyjątkowo nieprzyjemne spotkanie. Obecnie Apple ma skupiać się wyłącznie na tworzeniu oprogramowania do autonomicznych aut.

Tim Cook słusznie zauważa, że branżę motoryzacyjną czekają największe zmiany w historii. Obecne obrane kierunki, czyli silniki elektryczne, autonomiczność i dzielenie się autem, mogą znacząco zmienić nasze myślenie o autach. Nie wiemy jak będzie wyglądał produkt końcowy, ale jedno jest pewne – Apple chce mieć w nim udziały.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)